Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Queenie pridávajú tretí koncert pre ďalších 15 tisíc ľudí

Skupina Queenie na čele s Michaelom Kluchom pridáva pre obrovský záujem fanúšikov ďalší termín svojej show Queen Relived 2020, ktorá sa tak tento rok uskutoční celkom trikrát. Doterajšie dva koncerty v májových termínoch sú už beznádejne vypredané a najbližší vhodný termín, kedy by sa mohlo vystúpenie znova opakovať pripadá na 21. decembra 2020.

Koncertná show tak pozýva ďalších 15 000 fanúšikov do pražskej O2 arény, aby mohli byť aj oni súčasťou fenomenálnej oslavy vehlasu legendárnej skupiny Queen. Vstupenky budú v predaji od 3. marca od 10 hodín v sieťach Ticketmaster a Ticketportal. 

Projekt Queen Relived 2020 je koncertná show. „To, čo robíme, je hudobné divadlo. Máme autentické nástroje, piesne, hrajeme v pôvodných tóninách, nosíme dobové kostýmy a na javisku sme každý vo svojej roli. Nejde o imitáciu, my jednoducho hrajeme Queen. Tak veľkú show ešte nikto nikde na svete neurobil. Je to unikátny projekt prekračujúci hranice našeho žánru. Tvoríme niečo nové a diváci pri tom budú s nami,“ hovorí frontman kapely Queenie Michael Kluch. O jeho speváckych schopnostiach vypovedá skutočnosť, že ako jeden z mála dokáže zaspievať známe skladby v pôvodnom rozsahu nesmrteľného Freddieho Mercuryho, za čo je spolu s kapelou uznávaný po celom svete.

Reklama
Najstarší festival komornej hudby v strednej Európe sa dočkal svojho 75. ročníka

Vďaka veľkému záujmu zo zahraničia, kde kapela pravidelne koncertuje, má projekt Queen Relived ambície býť celosvetovou show. Kapela Queenie má za sebou viac než 1200 koncertov, opakované turné po Škandinávii, Belgicku, vystúpenia vo Vietname, a tiež zahrali na oslave narodenín britskej kráľovnej Alžbety II. Vystúpili na preslávenom Montreux Jazz Festival, kde hrali Queen v 80. rokoch a kde sa na rovnakom javisku objavili hviezdy ako Elton John, Sting, Tom Jones, Janet Jackson a ďalší.

Rovnako ako v máji, tak počas decembrového koncertu nebude v O2 aréne chýbať špičková technika. O vizuálnu stránku koncertu se stará jeden z najuznávanějších stage & show designérov Martin Hruška, ktorý pracoval s najväčšími českými, ale aj svetovými hviezdami, ako sú Madonna, AC/DC, Nazareth, Leoš Mareš, LUCIE, Marpo a ďalší.

Gitarový mág Peter Emmer vydáva nový album Other Side

„Pripravovaná stage sa bude z väčšej časti v priebehu show transformovať a nadväzovať tým na svetelnú a video techniku. Snažil som sa vytvoriť show, ktorá bude hodná slávnej hudbe skupiny Queen, ale zároveň pri nej budú použité súčasné technológie. Fanúšikovia sa môžu těšiť na veľkoryso poňatú scénu s pretínajúcimi sa mólami skrz celú halu a všetko ozdobené zlatom. Navyše sa bude aj lietať,“ popisuje Hruška ambiciózne plány, ktoré postupne prerástli pôvodné predstavy.

Reklama

Show vznikla pre celosvetové turné, ktoré by sa malo uskutočniť od roku 2021. „Veríme, že zážitok z koncertov bude taký, ako keby skutočný Freddie Mercury spieval so svojou kapelou v dobe svojej najväčšej slávy, ale s tou nejlepšou technikou 21. storočia. Skupina Queenie skrátka vracia Freddieho späť na pódium,“ dodáva producent koncertnej show Martin Zoubek.

Kapela Heľenine Oči v novej skladbe radí ako zbaliť dievča na víno

Decembrová show Queen Relived 2020 by Queenie sa uskutoční 21. 12. od 20.00 hodín v pražskej O2 aréne. Vstupenky budú v predaji od 3. marca od 10 hodín v sieti Ticketportal.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Freddie Mercury bol britský producent, spevák a skladateľ, ktorý sa preslávil hlavne ako líder rockovej skupiny Queen. Bol slávny vďaka svojmu okázalému vystupovaniu a charakteristickému spevu v rozsahu...

Zaujímavosti

Legendárna kapela Queen spolu so spevákom Adamom Lambertom zverejnila prvú skladbu z ich pripravovaného živého albumu Live Around the World. Skladbu veľmi dobre poznajú...

Novinky zo sveta hudby

Legendárna kapela Queen vydá po rokoch spolu s novým spevákom Adamom Lambertom album s názvom Live Around the World. Queen sa spolu s Lambertom...

Koncerty

Najväčšie hity legendárnej kapely Queen zaznejú už 20. augusta 2020 v Kursalone v Trenčianskych Tepliciach. Tento špeciálny program si pre návštevníkov pripravila najznámenšia slovenská...