Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Queenie pridávajú tretí koncert pre ďalších 15 tisíc ľudí

Skupina Queenie na čele s Michaelom Kluchom pridáva pre obrovský záujem fanúšikov ďalší termín svojej show Queen Relived 2020, ktorá sa tak tento rok uskutoční celkom trikrát. Doterajšie dva koncerty v májových termínoch sú už beznádejne vypredané a najbližší vhodný termín, kedy by sa mohlo vystúpenie znova opakovať pripadá na 21. decembra 2020.

Koncertná show tak pozýva ďalších 15 000 fanúšikov do pražskej O2 arény, aby mohli byť aj oni súčasťou fenomenálnej oslavy vehlasu legendárnej skupiny Queen. Vstupenky budú v predaji od 3. marca od 10 hodín v sieťach Ticketmaster a Ticketportal. 

Projekt Queen Relived 2020 je koncertná show. „To, čo robíme, je hudobné divadlo. Máme autentické nástroje, piesne, hrajeme v pôvodných tóninách, nosíme dobové kostýmy a na javisku sme každý vo svojej roli. Nejde o imitáciu, my jednoducho hrajeme Queen. Tak veľkú show ešte nikto nikde na svete neurobil. Je to unikátny projekt prekračujúci hranice našeho žánru. Tvoríme niečo nové a diváci pri tom budú s nami,“ hovorí frontman kapely Queenie Michael Kluch. O jeho speváckych schopnostiach vypovedá skutočnosť, že ako jeden z mála dokáže zaspievať známe skladby v pôvodnom rozsahu nesmrteľného Freddieho Mercuryho, za čo je spolu s kapelou uznávaný po celom svete.

Reklama

Vďaka veľkému záujmu zo zahraničia, kde kapela pravidelne koncertuje, má projekt Queen Relived ambície býť celosvetovou show. Kapela Queenie má za sebou viac než 1200 koncertov, opakované turné po Škandinávii, Belgicku, vystúpenia vo Vietname, a tiež zahrali na oslave narodenín britskej kráľovnej Alžbety II. Vystúpili na preslávenom Montreux Jazz Festival, kde hrali Queen v 80. rokoch a kde sa na rovnakom javisku objavili hviezdy ako Elton John, Sting, Tom Jones, Janet Jackson a ďalší.

Rovnako ako v máji, tak počas decembrového koncertu nebude v O2 aréne chýbať špičková technika. O vizuálnu stránku koncertu se stará jeden z najuznávanějších stage & show designérov Martin Hruška, ktorý pracoval s najväčšími českými, ale aj svetovými hviezdami, ako sú Madonna, AC/DC, Nazareth, Leoš Mareš, LUCIE, Marpo a ďalší.

„Pripravovaná stage sa bude z väčšej časti v priebehu show transformovať a nadväzovať tým na svetelnú a video techniku. Snažil som sa vytvoriť show, ktorá bude hodná slávnej hudbe skupiny Queen, ale zároveň pri nej budú použité súčasné technológie. Fanúšikovia sa môžu těšiť na veľkoryso poňatú scénu s pretínajúcimi sa mólami skrz celú halu a všetko ozdobené zlatom. Navyše sa bude aj lietať,“ popisuje Hruška ambiciózne plány, ktoré postupne prerástli pôvodné predstavy.

Reklama

Show vznikla pre celosvetové turné, ktoré by sa malo uskutočniť od roku 2021. „Veríme, že zážitok z koncertov bude taký, ako keby skutočný Freddie Mercury spieval so svojou kapelou v dobe svojej najväčšej slávy, ale s tou nejlepšou technikou 21. storočia. Skupina Queenie skrátka vracia Freddieho späť na pódium,“ dodáva producent koncertnej show Martin Zoubek.

Decembrová show Queen Relived 2020 by Queenie sa uskutoční 21. 12. od 20.00 hodín v pražskej O2 aréne. Vstupenky budú v predaji od 3. marca od 10 hodín v sieti Ticketportal.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...