Rainbow family gathering 2012

0
26
views

Bolo veľmi ťažké zohnať dostatok informácií o tomto podujatí, ktoré sa absolútne líši od všetkých doterajších festivalov ( okrem woodstocku ) . Zainteresovaní už asi vedia približne o čo teda pôjde. Sama som sa o tomto “zhromaždení dúhovej rodiny” dozvedela keď som bola nedávno v Portugalsku. Tam sa konalo tiež a každý rok už po 29 rokov nesie táto rodina zložená, či už z dobrovoľníkov, voľnomyšlienkárov, vizionárov, umelcov, hippies, ľudí všetkých farieb, národností, vyznaní tú istú myšlienku, ktorú šíria po celom svete medzi sebou.  MAKE LOVE NOT WAR, LOVE, PEACE, HARMONY, WELCOME HOME…čiže láskou sa tu nešetrí a celkovo si myslím, že tu zažijete, začujete, ochutnáte, vyskúšate a poviete veci ako v bežnom živote nie.

Pre rok 2012 bolo touto neziskovou, nekomerčnou prakticky ne-organizáciou zvolené Slovensko, presnejšie by to mala byť oblasť približne 600 m za Zvolenom. Zakaždým je zvolené odľahlejšie miesto,lúka obklopená lesom v blízkosti zdroja pitnej vody. Potrvá od 19.Júla do 17. Augusta, čiže od novu do novu.Všetko je zadarmo, nefungujú tu žiadne etno stánky ani podobný biznis, prispievať môžete do tzv. Magic hat. Stravovanie je spoločné, bez ohľadu na to koľko prispejete a strava je prevažne vegetariánska. Stretávajú sa tu ľudia z celého sveta, pre niektorých sa rainbow family stala skutočnou rodinou a neopúštajú “kmeň” ani po skončení festivalu ale prakticky kočujú znova do inej krajiny.

Zatiaľ som však nespomenula hudbu, viem, ale je to preto, že na tomto festivale nie je najpodstatnejšia ale je jeho neodmysliteľnou súčasťou ako aj spev. Kedže celý festival je o prírode, nepoužíva sa elektrina a márne by ste hľadali aj veľký stage. Hrať budú akustické nástroje od výmyslu sveta, gitary, husle, tamtami, bubny, píštalky, drumbľa, dudy, didžeridu a pod. Celé toto stretnutie má hlbokú myšlienku pre záchranu a obnovu Zeme, ktorá pramení z učenia starých Indiánov. Jedno z proroctiev, ktoré som našla na stránke rainbow gatheringu :

Keď bude Zem spustošená a zvieratá budú umierať, príde na Zem nový kmeň ľudí mnohých farieb, tried a vyznaní, ktorí svojim správaním a svojimi činmi opäť prinavrátia Zemi zeleň. Budú známi ako “Bojovníci Dúhy”.

Tak som zvedavá ako sa takéto zmýšlanie ujme na Slovensku. Ja osobne som na pochybách a neviem si to predstaviť, ale keby ma tam niekto dostane určite by som si užila tú atmosféru a slobodu, ktorá sa tam dá určite krájať 🙂

na záver spomeniem, že bol natočený aj dokument s názvom WE LOVE YOU, ktorý ponúka presný obraz toho ako to na takomto family gatheringu vyzerá 🙂