Kapely

Ramchat zverejnili novú skladbu a budú hrať v Rusku

Martinskí pagan metalisti Ramchat, ktorí sa tešia v originálnom mixovaní death / black metalu, zverejnili na svojom YouTube kanály svoju novú pieseň „Neodpúšťam!“

Ako sa vyjadril leader kapely, Hirax, jedná sa o netypickú skladbu pre Ramchat. „Začína doom metalovo, aby sa v strede spustila šialená jazda klepačiek. Aj v texte som sa pustil do témy, ktorej som sa v metalovom podaní ešte nedotkol.“

Skladba sa objaví na chystanom novom albume Ramchat, ktorý vyjde v lete 2020. „Na hrubo plánujeme, že nový album pokrstíme 6. 6. 2020 na druhom ročníku KrutoFestu v Martine. Dovtedy si naši fanúšikovia môžu zadovážiť predošlé albumy, hlavne dávam dôraz na CD Atrana a CD Bes / Karpaty, ktoré sú temer vypredané. Máme z nich posledné kusy a v takejto podobe ako vyšli, ich už nikdy nedolisujeme. Nájdete ich na Hirax Shope a je to aj s možnosťou venovania, stačí písať do poznámky svoje želanie.“ vyjadril sa gitarista Pavel Hirax Baričák.

Ramchat zahrá v nedeľu 1. 12 v Moskve a v pondelok, 2. decembra, v Petrohrade, kde bude doprevádzať ruskú pagan metalovú legendu Pagan Reign pri jej návrate na domáce pódiá.

Pagan Reign totiž dlhé roky doma nekoncertovali. Vrátili sa na scénu po dlhých dvanástich rokoch s albumom Once again (2018) a tohtoročnou novinkou Art of the Time, ktorú pokrstia práve so Slovákmi Ramchat.

To Top