Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Raper 6ix9ine vydáva po návrate z väzenia prvú skladbu

Videoklip k skladbe Gooba nazbieral za prvé dva dni na Youtube takmer 60 miliónov pozretí. Brooklynský raper s obrovským dosahom na sociálnych sieťach v ňom zostáva verný svojej typickej rétorike. Nechýba drzosť, urážky a vychvaľovanie.

Rapera z väzenia prepustili v apríli, približne štyri mesiace pred skončením jeho dvojročného trestu. Dôvodom je astma, ktorá ho podľa slov jeho právnika robí náchylnejším na nakazenie koronavírusom. Zvyšnú časť trestu vykonáva doma.

Dvadsať-štyri ročný raper je teraz je späť a v novom klipe sa správa akoby sa nič nestalo. Obklopujú ho sporo odeté tanečníčky, nechýba masívny náhrdelník a sebavedomé vystupovanie.

Reklama

Do textu zakomponoval, aj odkaz na Covid-19, ktorý vo voľnom preklade znie: „Sú chorí, teplotu mali ešte pred koronavírusom.“ Raper, ktorého skutočné meno je Daniel Hernandez, tiež v klipe vyhŕňa nohavice a ukazuje elektronický náramok, ktorým je monitorovaný počas domáceho väzenia.

6ix9ine, známy ako svojou hudbou, tak aj tetovaním a dúhovým vzhľadom, bol vo väzení kvôli početným obvineniam, ktoré sa týkajú členstva v New Yorskom gangu Nine Trey Bloods.

Bol obvinený z 9 trestných činov, za ktoré mu hrozilo až 47 rokov pobytu za mrežami. Jeho poslucháči sa rozdelili na dva tábory po tom, ako sa k činom priznal a začal spolupracovať s políciou.

Reklama

Počas pobytu vo väzení neexistovali vážne pochybnosti o tom, že bude pokračovať vo svojej rapovej kariére – koncom minulého roka, krátko predtým ako bol odsúdený, podpísal nahrávací kontrakt v hodnote 10 miliónov dolárov.

6ix9ine sa narodil 8. mája 1996 v New Yorku, prerazil v roku 2017 pesničkou Gummo, ktorá sa dostal na dvanáste miesto amerického singlového rebríčku Billboard Hot 100.

Jeho album Day69: Graduation Day bol po februárovom vydaní medzi najpredávanejšími na iTunes. Svetoznámy rapper, sa do povedomia dostal vďaka slovenskému vydavateľstvu FCK THEM.

Reklama

Autor: Lucia Brozmannová

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň „Domov“. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom...

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...

Zaujímavosti

Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...