Novinky zo sveta hudby

Raper 6ix9ine vydáva po návrate z väzenia prvú skladbu

Videoklip k skladbe Gooba nazbieral za prvé dva dni na Youtube takmer 60 miliónov pozretí. Brooklynský raper s obrovským dosahom na sociálnych sieťach v ňom zostáva verný svojej typickej rétorike. Nechýba drzosť, urážky a vychvaľovanie.

Rapera z väzenia prepustili v apríli, približne štyri mesiace pred skončením jeho dvojročného trestu. Dôvodom je astma, ktorá ho podľa slov jeho právnika robí náchylnejším na nakazenie koronavírusom. Zvyšnú časť trestu vykonáva doma.

Dvadsať-štyri ročný raper je teraz je späť a v novom klipe sa správa akoby sa nič nestalo. Obklopujú ho sporo odeté tanečníčky, nechýba masívny náhrdelník a sebavedomé vystupovanie.

Do textu zakomponoval, aj odkaz na Covid-19, ktorý vo voľnom preklade znie: “Sú chorí, teplotu mali ešte pred koronavírusom.” Raper, ktorého skutočné meno je Daniel Hernandez, tiež v klipe vyhŕňa nohavice a ukazuje elektronický náramok, ktorým je monitorovaný počas domáceho väzenia.

6ix9ine, známy ako svojou hudbou, tak aj tetovaním a dúhovým vzhľadom, bol vo väzení kvôli početným obvineniam, ktoré sa týkajú členstva v New Yorskom gangu Nine Trey Bloods.

Bol obvinený z 9 trestných činov, za ktoré mu hrozilo až 47 rokov pobytu za mrežami. Jeho poslucháči sa rozdelili na dva tábory po tom, ako sa k činom priznal a začal spolupracovať s políciou.

Počas pobytu vo väzení neexistovali vážne pochybnosti o tom, že bude pokračovať vo svojej rapovej kariére – koncom minulého roka, krátko predtým ako bol odsúdený, podpísal nahrávací kontrakt v hodnote 10 miliónov dolárov.

6ix9ine sa narodil 8. mája 1996 v New Yorku, prerazil v roku 2017 pesničkou Gummo, ktorá sa dostal na dvanáste miesto amerického singlového rebríčku Billboard Hot 100.

Jeho album Day69: Graduation Day bol po februárovom vydaní medzi najpredávanejšími na iTunes. Svetoznámy rapper, sa do povedomia dostal vďaka slovenskému vydavateľstvu FCK THEM.

Autor: Lucia Brozmannová

To Top