Správy

Recenzia: Halestorm – Vicious – energia na prvom mieste!

Po troch rokoch sme sa dočkali ďalšieho albumu od rockovej skupiny Halestorm. Tí sú asi poslednou kapelou svojho kalibru, ktorá sa snaží hrať v štýle  „Sex, drugs & RockˈnˈRoll.“ A to sa nemení ani týmto albumom!

Album je z textového hľadiska to isté, čo predtým. Lzzy je už známa svojimi sexuálnymi textami, a tie nechýbajú ani tu. Jej hlas je tak isto stále neprekonateľný. No napriek tomu, tento album je niečím iný, než ich predošlé. Tento totižto prekypuje energiou. Nie že by im predtým chýbala, no tu môžeme naozaj počuť istú nepredvídateľnosť.

Má to istý old-school feel, ktorý bol pri ich predchádzajúcich počinoch trocha pochovaný štúdiovým pozlátkom. No tento album je veľmi priamočiary. Ide o čistú rockovú jazdu, ktorá tak rýchlo neomrzí. 

Medzi moje najobľúbenejšie piesne patrí Black Vultures, Killing Ourselves To Live The Silence. Zatiaľ čo prvé dve sú skvelé rockové piesne s perfektnými refrénmi, druhá, ktorá uzatvára album, je akustická balada. Na tomto albume ich máme viac, no táto je podľa mňa najlepšia a kľudne by stačilo, ak by bola jediná.

Samozrejme, nie všetko je perfektné. Pieseň Skulls chce zopár vypočutí, než si na ňu zvyknete. Conflicted sa mi asi ako jediná vôbec nepáčila. Nečakajte tu ani moc gitarových sól, a čo dostanete, vás zrovna na zadok neposadí. No dostanete malé basové sólo, a to v piesni Heart of Novocaine, a to vždy poteší.

Záver

Halestorm nám naservírovali presne to isté, čo vždy, a presne to, čo fanúšikovia očakávajú. Ak ich máte radi, budete mať radi aj tento album. Rozhodne ale treba vyzdvihnúť energiu, ktorou je album preplnený. Je to čisté, je to úprimné, a nedá sa tomu moc čo vytknúť. Okrem možno textovej hĺbky, ale na to sme si už zvykli.

Hodnotenie: 7.5/10

To Top