Recenzia: Martinský spevák Juraj Hnilica započal svoju tour vypredaným vystúpením a úžasnou show!

0
25
views

Včerajším dňom začalo zimné turné talentovaného speváka Juraja “Ďuriho” Hnilicu, ktorý poriadne rozospieval martinské kino Moskva. Dnes ho môžete vidieť už o 19:00 v evanjelickom kostole vo Zvolene a nasledovať budú koncerty v Košiciach, Bratislave a zavíta aj do českých miest – Brna a Prahy. A čo návštevníkov čaká? Show, ktorá stojí za to!

Duri WEB003

Domáce publikum až dvakrát nedočkavo vytlieskalo Juraja, ktorý najprv prišiel na pódium sám a postupne sa popridávali ostatní členovia, ktorí prišli Juraja podporiť a medzi ktorými nechýbali talentovaní hudobníci ako napríklad Ivan Válek zo skupiny TEAM so synom Adamom, gitarista Michal Kulich, klavíristka Kamila Šimonová, violončelistka Nadežda Holenková či huslista Ľubo Šamo.

Už od prvej pesničky s názvom “Farebná” sa domáce publikum neostýchalo spievať spolu s Jurajom, ktorý ukázal aj svoj zabávačský talent či už medzi piesňami aj počas nich a rozosmial celú kinosálu. Nasledovali piesne ako “Túlavé cesty”, “Vstaň” či “Milión bohov”, ktoré mladí návštevníci poznali z rockovejších verzií kapely Bačova Fujara. V septembri minulého roka vyšli v akustickom prevedení na sólo debute “Dovoľte mi predstaviť sa Vám.” a pred pár týždňami sa dočkal svojej reedície, na ktorej pribudli live verzie piesní “Aká si krásna” a “Uletení anjeli” z Ďuriho vystúpení v súťaži Česko Slovensko má talent. 🙂

Duri WEB015

Po piesni “Milión bohov” poslal Juraj svoju reedíciu CD s malou dušičkou, či sa mu vráti, putovať po sále so žiadosťou, aby mu tam ľudia dopísali jedno slovíčko, ktoré bude charakterizovať ich pocit z tohto koncertu a takto podpísané bude mať pamiatku na svoj prvý koncert prvého sólo turné.

Pokým CD kolovalo odznela pieseň “Strácaš sa človek” a hneď po nej bola uvedená jedna z najnovších už spomenutých vecí “Uletení anjeli” sprevádzajúc ju poďakovanie za obrovskú podporu v súťaži. Po piesni “Len ty smieš” uviedol Juraj svoju novinku “S láskou posledný mesiac sa lúči”, ktorá je jeho historicky prvou vianočnou piesňou a ľudia ju prijali s obrovským nadšením. Pieseň vznikla len prednedávnom a dočkala sa už aj svojej premiéri na vlnách Fun rádia. Čoskoro sa jej snáď dočkáme v plnej verzii s kapelou.

Duri WEB021

Pomaličky sa zdalo, že sa tento skvelý večer chýlil ku koncu – po piesňach “Spoznajme seba” a “Keby teba niet” odznela posledná pieseň “Lúkam, riekam, horám”, po ktorej sa kapela uklonila a pomaly zamierila do zákulisia.

A prídavok? Samozrejme nesmel chýbať! Ďuri sa prezradil ešte pred odchodom do zákulisia a zahral ako prekvapenie svoju ešte nikde neuverejnenú novinku. A názov? Nechajte sa prekvapiť. 😉

Po nej zavolal na pódium zvyšok svojej kapely a vrátilo sa mu na pódium aj jeho nové CD, ktoré síce nestihlo obehnúť celú kinosálu, ale po koncerte tam mohli ľudia dopísať svoje slovíčko. Takto označené sa ho rozhodol pokrstiť a ako krstných rodičov si zavolal na pódium hlavných členov svojho fanklubu, medzi ktorými samozrejme nechýbala Ďuriho mamina. CD pokrstil netradične kalciovou tinktúrou známou ako Calcium chloratum. Juraj totiž prišiel na koncert trošku chorľavý a takmer sa ho rozhodol zrušiť. Povedal si, že zabojuje a tak to napriek chorobe poriadne roztočil. 🙂

Duri WEB027

Na poslednú pieseň večera “Blázon” si pozval talentovanú 11-ročnú speváčku Barborku a myslím, že o nej ešte budeme počuť! S touto piesňou sa vo veľkou štýle rozlúčil s martinským kinom Moskva…

A tak skončil tento úžasný večer. Určite sa je na čo tešiť na ďalších zastávkach Jurajovej tour!

Duri WEB029

Autorské slovo na záver:

Určite to tak necítim sám a počas celého večera sprevádzala tento Ďuriho koncert úžasná energia dobra, pohody a spontánnosti. Je úžasné, aké obrovské dobro sprevádza jeho show a netreba zabudnúť ani na odkaz hodnôt, ktoré si môžu ľudia zobrať a šíriť ďalej. Určite príďte na niektorý z týchto koncertov!

Duri WEB034

Nezabudnite sledovať jeho stránku na Facebooku s čerstvými novinkami https://www.facebook.com/durikes/.

12346421_944061782329179_3002078539756538270_n

Autor: Matej Blaho

Foto: Stanislav Sobkuliak, Marek Kikinder