Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Recenzia: VGS RT-10 – Čisto európsky zvuk, ktorý prekvapí!

Na recenziu sa ku nám dostala gitara zatiaľ pomerne neznámej značky VGS z novšej Root. Nenechajte sa však obalamutiť – o tejto značke toho ešte budete počuť veľa. Svojou ponukou nástrojov a zvukom konkuruje najväčším značkám na hudobnom trhu!

csm_VGS_RT10_001FIN_16fd602e3e

Na pohľad jednoduchý no pôvabný nástroj v sebe naozaj ukrýva viac než sa zdá.

Pozrime sa na tento model bližšie:

Reklama

Gitary zo série Root nájdete v štandardnom dreadnought tvare. Telo tvorí horná doska z masívneho smreku, spodná doska a luby sú z mahagónu. Rovnako aj krk je z mahagónu s palisandrovou kobylkou. Sedlo a nultý pražec je vyrobený z Bonoidu (tvrdený plat, zvukovými vlastnosťami je lepší ako kosť). Gitarová mechanika je pochrómovaná. Príslušenstvo tvorí aj kvalitný pickguard.

csm_VGS_RT10_021FIN_44ea879176

Recenzia:

Akustická gitara VGS RT-10 bola predstavená verejnosti na hudobnom trhu NAMM 2014 a ponúka toho naozaj veľa po všetkých stránkach. Vyvážený zvuk, pri ktorom nezanikajú stredy, výšky ani basy, skutočne ohúri. Tenký krk výborne sedí do ruky a sklz po hmatníku je plynulý a rýchly. Na gitare sú nasadené struny hrúbky .12 od nemeckej značky Optima, ktoré sú tvrdšie. Zvuk je tak sýtejší, ale pre človeka, ktorý je zvyknutý na tenšie struny, nie je hra úplne pohodlná. To je však len detail.

Reklama

Gitara bola ladená naposledy týždeň pred recenziou a evidované bolo len malé rozladenie. Struny nedrnčia na žiadnom pražci a gitara výborne ladí.

Autorské slovo na záver:

Ako majiteľ iného modelu z týchto gitár môžem značku VGS len odporučiť. Bola to moja prvá skúsenosť s týmto pozoruhodnými nástrojmi, ale bol som veľmi príjemne prekvapený. Tieto gitary (či už akustické, elektroakustické alebo elektrické) si postupne získavajú svoje miesto na trhu a stávajú sa vážnou konkurenciou pre veľké značky gitár.

Reklama

Akustickú gitaru VGS RT-10 dodali na recenziu hudobné nástroje a technika MUZIKUS. Príďte si ju vyskúšať na ich predajňu na Nobelovej ulici 32 v Bratislave, kde túto gitaru nájdete v bezkonkurenčnej cene 219  EUR.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: