Red Hot Chili Peppers vystúpia na amfiteátri v Nitre!

0
34
views

Red Hot Chili Peppers je americká rocková skupina založená v Los Angeles v roku 1983. Hudobný štýl skupiny pozostáva hlavne z rocku s dôrazom na funk, a takisto na prvky ďalších žánrov ako punk rock a psychedelický rock!

Keď hrajú naživo, začleňujú do vystúpení prvky jam band a to hlavne kvôli improvizácii prirodzenosti svojich vystúpení. V súčasnosti pozostáva skupina z Anthonyho Kiedisa (vokály) a Michaela “Flea” Balzaryho (basová gitara), dlhoročného bubeníka Chada Smitha a gitaristu Josh Klinghoffera, ktorý je v skupine od roku 2009, potom ako odišiel zo skupiny John Frusciante.

Kapela Red Hot Chili Peppers vystúpi v rámci turné dňa 1. apríla 2017 na nitrianskom amfiteátri, kde zahrajú svoj špeciálny aprílový set, v ktorom sa budú nachádzať všetky najúspešnejšie skladby kapely. Skupina Red Hot Chili Peppers dodnes vyhrali sedem cien Grammy a patria medzi najpredávanejšie hudobné skupiny všetkých čias, s predajom 80 miliónov nahrávok po celom svete. V roku 2012 bola skupina uvedená do Rock and Roll Hall of Fame.

Ku koncertu v Nitre sa vyjadril aj spevák kapely Anthony Kiedis. “Keďže mám v Nitre rodinu, s kapelou sme sa rozhodli, že ju prídeme navštíviť a pri tejto príležitosti odohráme koncert pre všetkých slovenských fanúšikov.”: prezradil Antony.

Všetkým fanúšikom, návštevníkom a dobrým ľudom prajeme veselý prvý apríl 🙂 Tento článok je fikcia a nezakladá sa na pravde. Jedná sa o prvoaprílový žartík pre Vaše rozveselenie.