Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Relácia 3 pódiá chce budovať hudobný archív doby!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Richard Müller, raper Vec a mladá kapela The Youniverse. Toto trio si spolu s moderátorom Petrom Bičom zadžemuje v tretej časti hudobnej relácie RTVS 3 pódiá. V rovnakom čase sa tak na obrazovke stretnú rôzne hudobné žánre. Tvorcovia prízvukujú, že práve o to ide. Chcú zmapovať zaujímavú hudobnú tvorbu súčasnosti a dať priestor na prezentáciu aj tým hudobníkom, ktorí možno ešte nie sú veľmi známi, ale tvoria muziku, ktorú hodno spoznať. Najbližšie 3 pódiá si môžete pozrieť na Jednotke RTVS už túto sobotu.

Na obrazovke RTVS na jeseň pribudla nová hudobná relácia 3 pódiá, ktorá je celkom iná ako čokoľvek, čo v ostatných 20 rokoch televízie vysielali. Hudobníci v nej hrajú live a na svoje si prídu milovníci azda všetkých hudobných žánrov. 

„Zamerali sme sa na niekoľko aspektov. Snažíme sa budovať akýsi archív doby, kde mapujeme súčasnú hudobnú scénu kapiel a interpretov, ktorí v tomto období aktívne tvoria. Chceli by sme tiež ľuďom rozširovať ich hudobný obzor a to tak, že cez interpreta, ktorého si radi pozrú, pretože ho poznajú, objavia niekoho, koho by si za normálnych okolností možno nevypočuli. Tretí rozmer je, že jednoducho chceme ponúknuť divákovi kvalitnú hudbu. O tom, ktorá to je, sa, samozrejme, dá polemizovať, ale  zloženie nás, tvorcov relácie, je také, že sa vieme dohodnúť na veľmi širokom zastúpení žánrov a interpretov. Verím, že ponúkame to najlepšie, čo na trhu existuje,“ vraví režisér relácie Richard Raiman.

Reklama

„Našim cieľom je odprezentovať hudobníkov, či už hviezdy, alebo začínajúcich, naozaj v hudobnom svetle. Aby hrali naživo, kvalitne, aby sme sa o nich dozvedeli niečo, čo ľudia nevedia. Snažili sme sa o to, aby v jednej relácii bol čo najpestrejší záber, ale pritom, aby to bol jeden pekný homogénny celok,“ vysvetľuje producent z Oyster agency Adnan Hamzič.

Všetky relácie moderuje Peter Bič. Svojich hostí dokáže vyspovedať inak, ako keby to robil moderátor, ktorý nie je z brandže. V tretej časti relácie bude opäť zaujímavé zloženie hostí. Richard Müller, raper Vec a The Youniverse.

„Ja som za svoju kariéru už zažil mnoho hudobných relácií, ale táto je iná a veľmi sa mi páči. Na pľaci navyše bolo cítiť, že si to celý tím užívame a to sa potom hneď odrazí aj na výsledku,“ myslí si Richard Müller.

Reklama

„Som rád, že RTVS dala priestor takejto relácii. Je o tom, že sa môže daný umelec prezentovať naživo a to je predsa to hlavné, ak niekto vie hrať naživo a má to potrebnú kvalitu. My sme v jednej časti s The Youniverse a Rišom Müllerom a sme veľmi vďační za takúto kombináciu. Dramaturgicky aj obsahovo je to pekná a výživná relácia, tešíme sa z nej,“  dodáva Branislav Kováč známy ako Vec. 

Relácia sa nakrúcala v košickej Tabačke a vždy sa v nej predstaví aj mladá kapela či umelec. 

„Dlho tu nebola relácia, ktorá by bola vyslovene o hudbe. Vždy sú tam iné pridružené veci a toto je taký čistý formát, v podstate mainstreamovom čase. Veľmi pozitívne vnímam najmä to, že sa tam prelínajú generácie a žánre,“ uzatvára Jerguš Oravec z The Younivere. 

Reklama

Verejnoprávna RTVS vysiela reláciu 3 pódiá každú sobotu večer na Jednotke. Najbližšia sa vysiela v sobotu 12. 10. 2019. Začiatok je o 22:20.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...