REPETE pokračuje! Druhú šancu spevákom dal Jakubec.

0
35
views

Legendárne Repete pokračuje s pôvodnými umelcami, osvedčenou zvučkou, nič nové na svete, dáme si Repete. Predstavilo nový dizajn, nové hudobné hviezdy, ale aj nového šéfa. Krajíčka nahradil Jakubec.

Slovensko je bohatou krajinou na kultúru svojich umelcov. Už niekoľké generácie majú v obľube slovenské šlágre, hity minulosti a vždy zelené piesne mladosti. Jednoducho šlágre v podaní programu ktorý ako jediný na Slovensku v 90 rokoch strhol a oslovil všetky generácie. Hovoríme o programe Repete® ktoré vysiela do dnes verejnoprávna televízia. Pozreli sme sa teda na to ako dnes Repete pokračuje.

Kto by si nepamätal moderátora a speváka Ivana Krajíčka? My sme pátrali po stopách dnešného Repete. A zistili sme že program pokračuje ďalej tento krát ako REPETE – a jeho veľkolepé Návraty. Legendárny program a hudobné osobnosti ktoré dobíjali hitparádu Repete dlhé roky. 90 roky boli najproduktívnejšie v ich kariére. Repete s Ivanom Krajíčkom obrazovky verejnoprávnej televízie zapĺňalo od roku 93´ Trvalo do roku 1997 do času odchodu jeho hlavného predstaviteľa. Ale speváci chceli spievať ďalej pre publikum. Pokusy o znovuzrodenie mala aj kolegyňa Zora Kolínska ktorá krátky čas pokračovala vo výrobe relácie Repete. Ale opäť cestu prerušil jej náhly odchod do neba. Vtedy sa už ani nepredpokladalo z radov samotných spevákov či televíznych tvorcov že by sa niekto našiel ktorý by sa myšlienky zachovania slovenských šlágrov na scéne našiel. Speváci sa roztrúsili každý na vlastnú päsť a každý išiel spievať kde sa prebojoval. Organizátori vedeli že Repete už neexistuje pretože nemá organizačnú hlavu a vodcu.

Viac než 15 rokov bolo na hudobnej scéne absolútne bezvládie. Zdalo sa že na Repete sa aj zabudne pokiaľ ho niekto neoživí. Ľudia sa dočkali lebo vedeli že už iný program ich neosloví v takej miere. A po dlhých rokoch sa našiel niekto kto oživil celú históriu v podobe Návratov Repete. Pri príležitosti prinavrátenia hudobnej relácie Repete na scénu, zaujal svoje stabilné miesto nový hudobno – zábavný program divácky populárnych pesničiek zo súťažného cyklu pre pamätníkov s názvom REPETE Návraty hviezd Stredná staršia generácia divákov a poslucháčov si ho obľúbila natoľko že sa stal doslova celospoločenským pojmom. Značku Repete dnes reprezentuje pokračovateľ myšlienky šírenia posolstva Repete, mediálny stratég, spevák, producent zábavy. režisér, dramaturg, moderátor a zabávač v jednej osobe Dr. Martin Jakubec (30). Práve on spojil a postavil pôvodných interpretov na javisko a opäť ich prinavrátil na televízne obrazovky a na pódia. „Mnohí už nespievajú, ja som za zameral iba na skutočné hudobné osobnosti s bohatým repertoárom.  No, sú aj takí, ktorí sú namyslení preto sa nepodarilo so všetkými korektne dohodnúť.  Sú dva tábory spevákov.“ objasnil Jakubec.

Martin Jakubec v gala programe účinkuje so svojimi kolegami, takými zvučnými menami ako sú legenda Dušan Grúň, ktorý zaspieva nezabudnuteľnú pieseň ktorá ho preslávila, Starý rodný dom, Elena, Plavovláska, Malvína, Butterfly, pamätník Zdeno Sychra s hitmi Akropola. Vám, jedine len Vám , Čo že je to 50tka? Len bež ženy. Predstavuje sa aj speváčka Lýdia Volejníčková  s vlajkovou piesňou Keď si sám, Anjel. Spolu s Martinom Jakubcom tvoria spevácku dvojicu a spievajú duetá ako Slovenské tango, Smoliar, Haló tam, Anička dušička a ďalšie. Martin Jakubec prezentuje piesne ako Slovensko krásne – Tam, doma, Biele margaréty, So slzami v očiach, Nečakaj ma už nikdy, Rodný kraj, Slovenské mamky, List z frontu, Otec. Na záver všetci spievajú piesne do tanca aj na počúvanie známy Kazačok – Kalinku.

V programe spieva aj populárna Oľga Szabová a momentálny najväčší producentov objav, speváčka BOŽANKA a jej Srdce Jadranu. Stala sa speváckou hviezdou. Slovenka, ktorá sa po 20 rokoch vrátila na Slovensko, z Belehradu na základe jeho ponuky. Tieto nestarnúce hity Vám zaspievajú od srdca a vyznajú úctu k všetkým priaznivcom stredného prúdu na všetkých podujatiach po Slovensku, ako sú MDŽ, Deň matiek, Úcta k seniorom, dňoch mesta či slávnostiach obce. Doprajte si teda tento krásny umelecký zážitok, ktorý bude aj nostalgiou za mladosťou, rodičmi a rodným krajom a stane sa pre Vás neopakovateľným. Zavítajú aj k vám do mesta, a obce. Závisí to do vôle starostov, primátorov a kultúrnych referentov,  ktorí vyberajú z ponúk programov. Veď piesne – šlágre z Repete a ich prekrásne texty sú spoveďou lásky a krás života. Doprajme si ich…

Zdroj: Martin Jakubec