Koncerty

Reprezentovať Slovensko je nesmierne dôležité, tvrdia Cigánski Diabli!

Po návrate z turné v USA, kde úspešne reprezentovali rodné Slovensko a valcovali pódiá jedna radosť, chystajú pre svojich fanúšikov plnú nošu hudobných chuťoviek. New York, New Jersey, Boston a hneď po prílete koncert v Ostrave – aj takto vyzerá bežný život umelcov. V zahraničí sa okrem spoznávania novej kultúry často stretajú aj s otázkami, týkajúceho sa diania u nás.

Občas sa nás niekto opýta na aktuálnu situáciu doma. Smutné kauzy, ktoré vyplávali na povrch majú veľkú sledovanosť. Našou odpoveďou je, že nie sme LEN mafiánsky štát, ako sa to teraz často prezentuje! My sme umelci, hudbou sa snažíme ľudí spájať – nie rozdeľovať. Reprezentujeme Slovensko ako krajinu, ktorú milujeme a ktorá je krásna. Slováci sú šikovní, srdeční, je tu kopec skvelých slovenských produktov a úžasných ľudí, na ktorých môžeme byť právom hrdí!“ hovoria Cigánski Diabli svorne. „Za hranice Slovenska sa chystáme znovu, čaká nás Turecko, Tunis … možno dokonca aj Mexiko. Kdekoľvek však sme, aj tak sa najviac tešíme Domov!

O tom, že ukázali Slovensko znova v tom najlepšom svetle svedčí aj niekoľkonásobné standing ovation, ktoré podľa slov predstaviteľov  WIPO (Svetová organizácia duševného vlastníctva OSN) ich koncertná sála ešte nikdy predtým nezažila! Takmer 700 účastníkov medzinárodného zastúpenia ich vystúpenie sprevádzalo búrlivým potleskom.

Po návrate domov sa klusom blíži dlhoočakávané Vianočné turné na ktorom predstavia nové CD Kone a to hneď v niekoľkých veľkých mestách: Levice, Senec, Piešťany, Liptovský Mikuláš, Nitra, Martin, Zvolen a Hlohovec. 

Turné je pokračovaním slávnostného koncertu na Bratislavskom hrade, kde Cigánski Diabli v auguste pokrstili svoje dlho-očakávané nové CD.

Pre fanúšikov v ňom zaznejú známe svetové a domáce hity v jedinečnom prevedení, ako aj najnovšie skladby a prekrásna zmes melódií s názvom Pocta obetiam Holokaustu, exkluzívny aranžmán umeleckého vedúceho orchestra, Ernesta Šarköziho.

Po ňom však rozhodne oddychovať nebudú! V novom roku ich čaká Ohnivá klasika s ŠKO Žilina a už teraz sa chystajú na valentínske turné CIGÁNSKI DIABLI & DESMOD 3 plné skvelej muziky pre všetkých (do hudby) zamilovaných.  Jar bude pokračovať v duchu skvelého projektu Slovensko krstí CD Kone, ktorý ponúkne autentickú možnosť zažiť slávnostnú atmosféru krstu aj menším obciam na Slovensku.

Vstupenky na Vianočné turné s CD KONE a tiež na CIGÁNSKI DIABLI & DESMOD 3 nájdete na Predpredaj.sk

To Top