Revolučné duo z Kontraplesu vydáva revolučný singel

0
8
views

“V nedeľu 17.2.2013 výjde nové EP hudobného projektu Lucas Perny & Miloslav Kollár, “Love Revolution“. Duo Lucas Perný & Miloslav Kollár je projekt intuitívnej hudby, ktorý integruje hudobné žánre od psychedelického rocku s vplyvom ethno hudby, cez drum’n’drone až po experimentálnu a elektronickú hudbu.

Do povedomia sa dostalo albumom “Astral Gate” (http://www.last.fm/music/Lucas+Perny/Astral+Gate+%28Lucas+Perny+&+Miloslav+Kollar%29), ktoré nahrali a vydali minulý rok. Na rozdiel od albumu “Astral Gate“, ktorého koncepcia bola najmä o inštrumentálnej hudbe rozličných žánrov a subžánrov (s výnimkou skladby “Svätojánska víla“), nové EP bude mať výlučne pesničkový charakter a bude zároveň ochutnávkou nového albumu, ktorý bude kombináciou inštrumentálnych skladieb a spievaných folk-rockových.

Nové EP bolo inšpirované vystúpením na akcii zvanej Kontraples v Bratislave (http://www.youtube.com/watch?v=tOq45kTdUJA) a ako aj názov napovedá, bude obsahovať najmä revolučné a proti-systémové skladby. Autorom textov je Miloslav Kollár, autorkou obalu Hanka Blažeková a EP výjde na zdarma internete (Youtube, Last.fm, Soundcloud, Hudba.sk). Na EP výjdu skladby “Keby bolo keby”, “Sám si vyberám”, “Balistická strela”, “Nezrozumiteľná”. Skladba “Balistická strela” je ironicky naspievaná cover verzia známej zvučky televíznych predpovedí počasia od skupiny The Shadows.
Hudobníci plánujú po koncertne úspešnom roku 2012 (počas ktorého navštívili množstvo miest na Slovensku a v Čechách) aj ďalšie koncerty v novom roku. Najbližšie je možné zhliadnuť hudobný projekt v Bratislave (13.2., klub Hlava XII.) a v Nitre (22.3. Checkpoint).”
Skladby zaznejú súčasne 17.2.2013 na internete a zároveń naživo, akusticky v Čajovni na Konci Vesmíru v Šali (v rámci vernisáže) pre malé komorné publikum.”