Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup pripravujú spoločné šansónové turné!

Tak toto bude naozaj výnimočné! Tri výrazné osobnosti česko-slovenskej hudobnej scény sa spojili a chystajú spoločné turné. Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup fanúšikom zahrajú a zaspievajú „Šansóny a iné piesne“. Program jesenného turné s týmto názvom síce ešte len tvoria, no už teraz vedia, že významnú časť repertoáru budú tvoriť piesne z albumu „V penziónu svět“. Nenechajte si ujsť túto hudobnú lahôdku. Turné sa začína 23.9.2019.

Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup sa síce poznajú už desaťročia, no na spoločné turné sa vyberú prvýkrát. Okrem známych šansónov zaznejú v programe aj menej hrávané piesne z diskografie Richarda Müllera a Michaela Kocába, ako aj overené hity v jedinečných aranžmánoch sprievodnej hudobnej skupiny.

S týmto nápadom prišiel môj manažér a kapelník Juraj Kuchárek. Mne sa to zdalo ako veľmi dobrý nápad. Michaela Kocába si veľmi vážim a mám ho rád, rovnako ako aj Ondřeja Soukupa, a úprimne sa teším, že spolu strávime skoro pol roka. Budeme hrať piesne z legendárneho albumu „V penzionu svět“, kde sme sa s Michaelom Kocábom po prvý raz pracovne stretli, ale pridáme aj nejaké overené „odpalováky“, ktoré ľudia majú radi. Ako každý rok, znova to bude v iných úpravách, iných aranžmánoch… Mám rád, keď s pesničkami, ktoré sú overenými hitmi, pracujeme, dolaďujeme ich, a vždy som zvedavý ako na to ľudia zareagujú. Zatiaľ to prijímali s nadšením, verím, že aj tentokrát to bude tak,“ povedal Richard Müller.

Reklama

Michael Kocáb aj Ondřej Soukup sú české hudobné legendy, ktoré majú na konte množstvo hitov. Obaja sa ponuke spoločného turné s Richardom potešili. Počas turné absolvujú viac ako 30 koncertov po  Česku a Slovensku.

Zvažoval som to len z hľadiska časového, pretože som, naozaj veľmi zaneprázdnený, a keď som počul, koľko tých koncertov bude… Pravdupovediac, ešte stále ma to trochu desí. Z hľadiska umeleckého som však nezvažoval ani chvíľu, Richard je vynikajúci umelec, ja ho strašne uznávam. Všetky jeho koncerty bývajú veľkolepé, bude to zážitok aj pre mňa. Zatiaľ sa program ešte tvorí, čiže neviem presne, čo sa bude hrať, ale ja som za svoj život napísal niekoľko šansónov, myslím, že je z čoho vyberať. Možno zaspievame „S cizí ženou v cizím pokoji“, alebo „V penziónu svět“. Uvidíme,“ dodal Michael Kocáb.

S Richardom sa poznáme – alebo skôr nepoznáme – dobre cez 30 rokov. Nikdy sme spolu nič nerobili, ale ja mám jeho tvorbu a jeho osobne celý ten dlhý čas veľmi rád. Patrí k tej inteligentnejšej časti našej spoločnej pop-kultúry. Ja som skladateľ, nie „performer“, a tak sa našej spolupráce aj s Michaelom Kocábom trochu bojím, ale na druhej strane sa na ňu aj veľmi teším,“ doplnil Ondřej Soukup.

Reklama

Koncertný program bude pozostávať zo šansónových piesní z autorskej dielne Hapka/Horáček, s tematicky nosným albumom „V penziónu svět“, na ktorom v roku 1988 excelovali okrem iných interpretov aj Richard Müller a Michael Kocáb.

Nech je program akýkoľvek, vždy mám rovnaké očakávania, alebo lepšie povedané nádej. Chcem, aby medzi nami, ktorí sme na pódiu, a ľuďmi v sále, prebehla energia. Verím, že si užijeme každý jeden večer. Aktívne koncertovať po 35-tich rokoch kariéry nie je samozrejmosť, ale je to výsada, a ja si nesmierne vážim, že mám túto možnosť. Preto chcem dať môjmu publiku zo seba všetko,“ uzavrel Richard Müller.

Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup štartujú turné už 23.9.2019 v Liptovskom Mikuláši. Lístky sa dajú zakúpiť v sieti Predpredaj.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama