Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Richard Müller novou skladbou nadviazal na svoj legendárny hit

Začiatkom apríla príde do kín nová komédia, kde si zahrajú v hlavných úlohách Petra Hřebíčková a Karel Zima. „Hlavnú úlohu“ v nej však má aj obľúbená pieseň Štěstí je krásná věc  Richarda Müllera, podľa ktorej sa volá aj film . K filmu však  Richard Müller naspieval ešte  jednu skladbu  Chladnej den.

„Keď mi volali tvorcovia, či by som do filmu nenaspieval ešte jednu skladbu, prišiel mi tento nápad trocha absurdný. Vo filme tvorcovia totiž už použili originálnu skladbu Štěstí je krásná věc, ktorú som naspieval pred 30timi rokmi. Keď mi ale novú pieseň poslali, zmenil som názor,“ vysvetlilRichard Müller, ktorý ústrednú skladbu Chladnej den naspieval v češtine s pôsobivým textom Gábiny Osvaldovej.

Pieseň sa nahrávala v bratislavskom Creative Music House, text k nej  napísala textárka Gábina Osvaldová a o výsledný zvuk sa postaral Jaro Lukáčz Negative Tunes. „Producenti mě oslovili k napsání filmové hudby a titulní písně, tak jsem ji složil tak, aby byla melodie a nálada spojená s dějem filmu,“ povedal hudobný skladateľ René Rypar. „Spolupráce s Richardem Müllerem se nabízela na první dobrou, když mělo jít o song k filmu s názvem Štěstí je krásná věc,“ dodal skladateľ.

Reklama

„Tento song má ale inú atmosféru ako Štěstí je krásná věc. Povedal by som až epickú. Vypočul som si ho niekoľkokrát, pozrel som si film a dostal som chuť skúsiť to. Ten hudobný podklad je krásny a naozaj ma teší, že mám vo filme nakoniec pesničky dve,“ povedal  Richard Müller o skladbe  Reného Rypara.

Za filmom stojí producentská dvojica Pavel Pásek a Igor Konyukov, ktorá sa do natáčania romantickej  komédie pustila po divácky úspešných filmoch Zoufalé ženy dělají zoufalé věciVšechno nebo nic či Kajínek. Nezamestnaný pár v podaní Petry Hřebíčkové a Karla Zimy, ktorý vyhrá balík peňazí v lotérii, režíroval Jiří Novák. „Je to komedie o dvojici, která vyhrála obrovskou částku peněz, což ale začne narušovat jejich vztah,“ povedal o adaptácii pôvodne litovského scenára do českého prostredia režisér, ktorý  má za sebou seriály ako Kafe & CigárkoComeback či Na cestě.

Vo filme sa objaví tiež Jan Dolanský ako brat hlavného hrdinu, ich otca stvárnil Ondřej Pavelka a neprajného suseda Marek Taclík. V ďalších úlohách diváci uvidia napríklad Tomáša Jeřábka, Zdeňka Godlu, Markétu Hrubešovú, Jaroslavu Pokornú, Martina Písaříka, Davida Novotného alebo Leoša Nohu.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň „Domov“. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom...

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...

Zaujímavosti

Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...