Novinky zo sveta hudby

RITA ORA vydala album Phoenix plný hitov

Speváčka RITA ORA prichádza s hitovou novinkou Phoenix. Priaznivci naň čakali dlhých šesť rokov. Dôvodom boli problémy s labelom Roc Nation, ktorému sa upísala v roku 2008. Súdne spory s vydavateľstvom vyvrcholili v roku 2016, kedy sa Rita Ora s firmou definitívne rozišla. Pochopenie a umeleckú slobodu následne našla v značke Atlantic, kde novinka Phoenix vychádza.

Predchádzali jej úspešné single Your Song, Anywhere a Let You Love Me, s ktorými momentálne boduje naprieč Európou. Na novej platni sa speváčka obklopila tímom najväčších a najžiadanejších muzikantov terajších dní. Globálny hit Your Song, na ktorom sa podieľal Ed Sheeran, pokoril európske rebríčky a ešte pred vydaním albumu dosiahol niekoľko sto miliónov streamov.

Pieseň For You sa preslávila ako soundtrack k filmu Pädesiat odtieňov slobody a na songu Girls sa zišiel naozaj hviezdny dievčenský tím Cardi B, Bebe Rexha a Charli XCX. Ďalší hit Lonely Together spoluprodukoval známy švédský DJ Avicii, ktorý na jar tohto roku tragicky zahynul.

„Tento album je výtvorom lásky a pre mňa bolo naozaj dôležité urobiť ho podľa seba. Som veľmi vďačná za lásku a podporu ľudí, ktorí so mnou spolupracovali a pomohli mi vytvoriť niečo, na čo som pyšná. Poskytli mi priestor a slobodu tvoriť zo srdca. Miestami to bolo náročné, ale zároveň euforické. Som vďačná za dobrodružstvo, na ktoré som sa vydala vďaka tomuto albumu “ emocionálne komentuje svoju novú nahrávku RITA ORA.

Aktuálny singel Let You Love Me speváčka napísala sama a zverila sa v ňom s intímnymi spomienkami a neistotami vo vzťahu. Pieseň je zo dňa na deň populárnejšia, za dva mesiace nabrala na YouTube vyše sto miliónov zhliadnutí.

Počas svojej kariéry RITA ORA predala sedem miliónov singlov a jej debutový album Ora sa vďaka svojim predajom stala platinovou. Speváčka albánského pôvodu je jednou z najúspešnejších britských umelcov poslednej dekády.

To Top