Hľadáte niečo konkrétne?

Roam a Stand Atlantic @Wikes Hlavatovič

Kapely

ROAM spolu s austrálskou kapelou Stand Atlantic priniesli do Bratislavy svieži pop-punk

28.11.2017 – Bratislava: V utorok večer sa v bratislavskej Fuge predstavili dve pop-punkrockové kapely – britskí ROAM a až z ďalekej Austrálie pochádzajúci Stand Atlantic.

Koncert začala štvorčlenná partička zo Sydney, ktorá prišla na Slovensko poprvýkrát. Po dvoch rokoch fungovania len prednedávnom vydala svoje debutové EP-čko s názvom Sidewinder obsahujúca 5 skladieb. Kapela, ktorej hudbu sa netreba báť prirovnať k ranným časom Paramore sa aj na tak malom priestore, akým je stage vo Fuge, dokázala poriadne vyblázniť a získať si tak srdcia bratislavských fanúšikov.

Roam a Stand Atlantic @Wikes Hlavatovič

To jednak skvelou energiou na pódiu, kvalitnou punkovou hudbou na čele so skvelým hlasom speváčky Bonnie Fraser a príhodou o tom, ako sa stihli deň pred koncertom v Bratislave spoločensky unaviť.

Roam a Stand Atlantic @Wikes Hlavatovič

Twitter – http://twitter.com/StandAtlantic
Instagram – http://instagram.com/StandAtlantic
Youtube – http://youtube.com/StandAtlantic
Facebook – https://www.facebook.com/StandAtlantic/

Roam a Stand Atlantic @Wikes Hlavatovič

Po malej pauze sa na pódium postavili chlapci z prímorskej časti Anglicka, ROAM. Skupinka sa predstavila v Bratislave už po druhýkrát, keďže pred pár rokmi robili predskokana Enter Shikari v MMC. Až teraz však prišli v plnej zostave – ich prvý koncert musela partička zvládnuť bez speváka Alexa Costella, ktorý, ako sme sa od neho cez koncert dozvedeli, nevedel doma nájsť cestovný pas.

Roam a Stand Atlantic @Wikes Hlavatovič

Kapela to rozbalila od začiatku naplno a odohrala energický set svojich najlepších skladieb, vrátane tých z najnovšieho albumu Great Heights and Nosedives, ktorý uzrel svetlo sveta len pred dvomi mesiacmi. Na pódiu nechýbali čas od času do davu skákajúci fanúšikovia a to, že to bola riadna divočina dokázal britský spevák demonštrovať svojim saltom počas hrania jednej z pesničiek.

Speváčka LP príde opäť na Slovensko!

Obe kapely pokračujú vo svojej tour ďalšími koncertmi po celej Európe, neskôr sa spolu premiestnia do Velkej Británie a šnúru zavŕšia piatimi vystúpeniami v Austrálii v priebehu januára budúceho roku.

Reklama

Roam a Stand Atlantic @Wikes Hlavatovič

Facebook – https://www.facebook.com/roamuk
Twitter –  http://twitter.com/roamse
Instagram – http://instagram.com/roamuk
Web – www.roam.uk.com

Autor: Lenka Lepotová
Foto: Wikes Hlavatovič

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Po dlhých mesiacoch čakania si, zdá sa, opäť užijeme hudbu tak, ako ju máme najradšej – naživo. Bratislavské koncertné leto odštartuje séria vystúpení slovenských...

Kapely

Legendárna bigbítová skupina The BUTTONS vydáva nový album. CD The  BUTTONS & Friends vznikalo 10 rokov a kapela si na neho pozvala hviezdnych hostí. Na...

Koncerty

„Všetky skladby sveta“ – to je názov dynamickej novinky od kultovej kapely INEKAFE! Vratko Rohoň a spol v nej opisujú ako, kedy a za akých okolností vznikajú...