Robo Mikla predstavuje videoklip Brehy, ktorý je plný krásnych scenérií, symbolov a odkazov na život!

0
22
views

Na svete je už niekoľko týždňov nový videoklip Roba Miklu pod názvom BREHY. Úhľadné dielko, plné krásnych scenérií, symbolov a odkazov na život s možnosťou prekonávania prekážok, si vzal pod taktovku skúsený, no doposiaľ nie veľmi mediálne známy tvorca videí pre rôznych domácich i zahraničných umelcov, reklamných kampaní a krátkych filmov, RANDY COLD.

presskolaz Randy_Snapseed

,,Začalo to ešte na základnej škole vtipnými videami s kamarátmi. Rok sme sa na tom zabávali a spravili niekoľko videí. Potom bolo pár rokov ticho. Venoval som sa iba hre na gitare a vtedajšej kapele. K videu som sa vrátil po piatich rokoch a natočil som svoj prvý celovečerný amatérsky film. Stále to ale bola iba zábavka. Reálne aktívny s videotvorbou som od roku 2012,”  rozpráva o svojich začiatkoch COLD.

V súčasnosti má za sebou top spolupráce ako s Bam Margera (JACKASS USA), HELLOWEEN(GER) – trojnásobná spolupráca na výrobe klipov k live koncertnej šnúre ako aj na viacerých uputávkach na ich svetové turné, ďalej s The Agonist (CAN), THE 69 EYES (FIN), Ektomorf (HU). Zo slovenských interpretov využili jeho služby stálice ako Desmod, Iné Kafe, Paranoid, Kmeťoband, Konflikt, Ľubo Virág, Kollárovci. Toto pestré portfólio vypovedá o umelcovej všestrannosti a flexibilite.

,,Klip Brehy a spolupráca so samotným Miklom bola pre mňa výzvou z viacerých hľadísk. Jednak  sa jednalo o prvé video, v ktorom nebežali synchróny a zábery kapely. Išlo čiste o štrukturovaný príbeh s dejovou líniou, prvoplánovými i skrytými odkazmi, psychologickou zápletkou, mentálnym konštruktom a rozuzlením. Vtesnať toto všetko do zhruba štyroch minút bolo pre mňa rovnako lákavé, ako otestovať sám seba v úplne neznámom prostredí ďalekej cesty za oceán.”

V súčasnosti sa Randy venuje hlavne promo kampani  BLURRY. ,,Priateľka prišla s návrhom vlastného designu potlače na tričká. Vyrobilo sa niekoľko testovacích vizuálov, ku ktorým jej točím reklamné spoty.”

Osobnostne nemá Cold veľké oči zo života a z vlastnej pozície na trhu. ,,Nemám vytýčený kariérny cieľ , ani smer, ktorým sa chcem uberať v rámci spoluprác. Snažím sa správať tak, aby som zachoval rovnováhu medzi vzťahmi a všetkým okolo a prijímam, analyzujem a rozhodujem sa o tom, čo práve prichádza. Tu a teraz.”

Text poskytla Zuzana Sluková, RMteam, Foto RandyCold archív