Zaujímavosti

Robo Opatovský a Katka Koščová chcú navodiť krásny „Duch Vianoc“!

Robo Opatovský predstavuje ďalší krásny vianočný singel. Pieseň „Duch Vianoc“ naspieval s Katkou Koščovou a pikantné je, že tento dokonale zimný song vznikol v 30-stupňových horúčavách. Navodiť tú správnu atmosféru si obaja skvelí umelci museli „vypeckovaním“ klímy a vyzdobením nahrávacieho štúdia Betlehemom. Katka aj Robo si spoluprácu na duete pochvaľujú a vravia, že nebola posledná. Vypočujte si krásnu skladbu a pripomeňte si ten správny „Duch Vianoc“! 

Nalaďte sa na vianočné sviatky s krásnym duetom! Naspieval ho Robo Opatovský s Katkou Koščovou a i napriek náročným podmienkam, v ktorých vznikal, sála z neho krásna sviatočná atmosféra.

„Pesničku „Duch Vianoc“ sme nahrávali v mojom štúdiu v čase, keď teplomer atakovali 30-stupňové horúčavy. Spievať v takejto atmosfére skladbu, ktorá sa začína: „Ktosi utíšil vietor, jeseň poslal spať…“, nebolo vôbec jednoduché. Tak sme „vypeckovali“ klímu, vyzdobili štúdio vianočnými ozdobami, priniesli Betlehem, obliekli sme si vianočné svetre a nahrali sme to, ako keby za oknami bola fujavica a my sme spievali pri krbe,“ objasňuje s úsmevom Robo Opatovský.

„Duch Vianoc“ je náročná pieseň a Robo vraví, že nikoho iného ako Katku Koščovú si v tomto duete nevedel veľmi predstaviť. 

„Už keď vznikalo demo tejto skladby, mal som jasné, že to musí byť speváčka, ktorá spieva srdcom, precíti poetický text a má veľký spevácky rozsah. Pesnička síce pôsobí jednoducho, ale nie je ľahká na interpretáciu. Katka to zvládla úžasne,“ dodáva Robo Opatovský. 

„S Robom sa robí veľmi pekne a ľahko. Nahrávali sme v horúcom lete, ale aj napriek tomu sa mu podarilo navnadiť sviatočnú atmosféru. Má jasnú predstavu, čo a ako chce, okrem toho je výborným interpretom, čiže to bola nesmierne príjemná spolupráca,“ vraví Katarína Koščová.

Čítať viac!
Prvý multižánrový interpret na Slovensku?

Robo Opatovský dúfa, že sa so sympatickou speváčkou raz stretnú aj na pódiu a nielen túto skladbu si strihnú pred publikom naživo. 

„Katka je veľká profesionálka, veľmi rád s ňou budem spolupracovať. Tým, že aj ona má vianočný album, pevne verím, že sa niekedy v budúcnosti stretneme na pódiu a zaspievame si spolu. Budem sa tešiť, ako to vyjde,“ uzatvára Robo Opatovský.

Robo Opatovský ide zatiaľ na svoje samostatné Vianočné turné. Štartuje ho už dnes. Lístky sa predávajú v sieti Ticketportal

Vianočné turné Roba Opatovského

28.11.2018 19:00 Rock Cafe, Bratislava
1.12.2018 19:00 Hotel Lomnica, Tatranská Lomnica
2.12.2018 18:00 GES Club, Košice
9.12.2018 20:00 Blue Note, Nové Mesto nad Váhom
17.12.2018 19:00 Rock Cafe, Bratislava

To Top