Novinky zo sveta hudby

Robo ŠImko a Massriot pred krstom nového albumu predstavujú klip k pesničke Väznení

Článok prečítate za: 2 min.

NIEČO SA DEJE je názov už pripraveného albumu Roba Šimka a skupiny Massriot, ktorá ho verne spreváda už dlhé roky. Album pokrstí Laco Lučenič 12.10.2017 v Rock café v bratislavskej Dúbravke a Robo i kapela  Massriot srdečne pozývajú všetkých fanúšikov. Aby ich čo najsprávnejšie naladili, ponúkajú im najnovší videoklip zo svojej tvorby k piesni Väznení.

„Pieseň Väznení je tá,  na ktorej spolupracovali naši hostia na albume  –  cimbalovka SILBAND,“ – prezrádza nadšený spevák Robo Šimko a pokračuje:  „Je to kúsok tvrdší singel, ale takto sme to cítili, takto sme to aj dali. Skladba je jedinečná hlavne tým, že má znaky metalcoru a do toho nám ešte hrá krásna cimbalovka.  Spojenie podobného charakteru na svete asi  ešte nie je, aspoň o tom nevieme.“

Na otázku  o čom pieseň je,  Robo s nadšením konštatuje a stručne vysvetľuje : – „Samotná pieseň Väznení pojednáva o tom, že mocní tam hore, na  vysokých postoch sú niekedy veľmi nešťastní ľudia,  zatvorení vo  vlastnom väzení ich myslenia a mozgu, väzení síce plnom peňazí a moci, ale nešťastia a biedy, čo sa týka ľudskosti. Ale všetko raz skončí,  aj doba týchto zverov,  lebo ľudia toto  naozaj nie sú.“

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Album nesie názov Niečo sa deje.  „Preto tento názov, lebo sa niečo naozaj s naším ľudstvom deje,“ – poračuje rcker Robo ˇimko  objasňovaní tematiky albumu. „Ľudia sa menia na stroje, prestávajú žiť svoje sny a makajú na sny iných,  vytráca sa ľudskosť,  tie krásne hodnoty, ktoré do nás naši rodičia a starkí vštepovali sú už pomaly len raritou.  Meníme sa z ľudí na masy oviec riadené niekým, spoločnosť je polarizovaná a brat brata nenávidí len za rozdielny názor. Je to doba plná paradoxov. Ľudia závislí na omamných látkach si hovoria NEZAVISLÁCI, mnoho ľudí chce byť a vyzerať ako niekto, a tým byť ORIGINÁL a v podstate sú len atrapami prehnanými cez kopirák… Veľmi zlý a nekvalitný kopirák. Albumom ale aj dávame najavo, že stále je nádej na krajší život a krajší svet, sila je v nás,  len musíme držať spolu a pracovať na tom, aby nám bolo najlepšie ako ľudstvu, nie iba ako jednotlivcom,“ – filozoficky ukončuje monológ Robo ˇimko a stotožňuje sa s ním celá kapela Massriot.

Album vznikal v podstate jeden rok, pieseň Tvárou v tvár sme mali v šuflíku, keďže potrebovala “dozrieť”,  tá bola v podstate prvá.

O hudbu  sa kapela  postarali spoločne,  texty si robili viacmenej tiež sami, akurát nám v niektorých prípadoch pomohol  priateľ  kapely a textár Majo Brezáni,  ktorý je podľa mladých hudobníkov  topkou vo svojom fachu.

Na albume hosťuje  kamarátka kapely, speváčka Karmen Pál – Baláž.  Úžasný mladý talent, dievča, ktoré sa zúčastnilo aj maďarského X Factoru. Ďalší hostia na  albume sú kapelou milovaní  – Silband,  „vytunovaná” cimbalovka s neuveriteľne talentovanými muzikantmi. Už dlhú dobu sú  priatelia a  dlhodobo spolupracujú.

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top