Novinky zo sveta hudby

Robo ŠImko a Massriot pred krstom nového albumu predstavujú klip k pesničke Väznení

NIEČO SA DEJE je názov už pripraveného albumu Roba Šimka a skupiny Massriot, ktorá ho verne spreváda už dlhé roky. Album pokrstí Laco Lučenič 12.10.2017 v Rock café v bratislavskej Dúbravke a Robo i kapela  Massriot srdečne pozývajú všetkých fanúšikov. Aby ich čo najsprávnejšie naladili, ponúkajú im najnovší videoklip zo svojej tvorby k piesni Väznení.

„Pieseň Väznení je tá,  na ktorej spolupracovali naši hostia na albume  –  cimbalovka SILBAND,“ – prezrádza nadšený spevák Robo Šimko a pokračuje:  „Je to kúsok tvrdší singel, ale takto sme to cítili, takto sme to aj dali. Skladba je jedinečná hlavne tým, že má znaky metalcoru a do toho nám ešte hrá krásna cimbalovka.  Spojenie podobného charakteru na svete asi  ešte nie je, aspoň o tom nevieme.“

Na otázku  o čom pieseň je,  Robo s nadšením konštatuje a stručne vysvetľuje : – „Samotná pieseň Väznení pojednáva o tom, že mocní tam hore, na  vysokých postoch sú niekedy veľmi nešťastní ľudia,  zatvorení vo  vlastnom väzení ich myslenia a mozgu, väzení síce plnom peňazí a moci, ale nešťastia a biedy, čo sa týka ľudskosti. Ale všetko raz skončí,  aj doba týchto zverov,  lebo ľudia toto  naozaj nie sú.“

Album nesie názov Niečo sa deje.  „Preto tento názov, lebo sa niečo naozaj s naším ľudstvom deje,“ – poračuje rcker Robo ˇimko  objasňovaní tematiky albumu. „Ľudia sa menia na stroje, prestávajú žiť svoje sny a makajú na sny iných,  vytráca sa ľudskosť,  tie krásne hodnoty, ktoré do nás naši rodičia a starkí vštepovali sú už pomaly len raritou.  Meníme sa z ľudí na masy oviec riadené niekým, spoločnosť je polarizovaná a brat brata nenávidí len za rozdielny názor. Je to doba plná paradoxov. Ľudia závislí na omamných látkach si hovoria NEZAVISLÁCI, mnoho ľudí chce byť a vyzerať ako niekto, a tým byť ORIGINÁL a v podstate sú len atrapami prehnanými cez kopirák… Veľmi zlý a nekvalitný kopirák. Albumom ale aj dávame najavo, že stále je nádej na krajší život a krajší svet, sila je v nás,  len musíme držať spolu a pracovať na tom, aby nám bolo najlepšie ako ľudstvu, nie iba ako jednotlivcom,“ – filozoficky ukončuje monológ Robo ˇimko a stotožňuje sa s ním celá kapela Massriot.

Album vznikal v podstate jeden rok, pieseň Tvárou v tvár sme mali v šuflíku, keďže potrebovala “dozrieť”,  tá bola v podstate prvá.

O hudbu  sa kapela  postarali spoločne,  texty si robili viacmenej tiež sami, akurát nám v niektorých prípadoch pomohol  priateľ  kapely a textár Majo Brezáni,  ktorý je podľa mladých hudobníkov  topkou vo svojom fachu.

Na albume hosťuje  kamarátka kapely, speváčka Karmen Pál – Baláž.  Úžasný mladý talent, dievča, ktoré sa zúčastnilo aj maďarského X Factoru. Ďalší hostia na  albume sú kapelou milovaní  – Silband,  „vytunovaná” cimbalovka s neuveriteľne talentovanými muzikantmi. Už dlhú dobu sú  priatelia a  dlhodobo spolupracujú.

FavoriteLoadingUložiť do obľúbených

Štýlové retro ponožky
To Top