Koncerty

Rock Me Fest 2012 má svojho víťaza!

Článok prečítate za: 2 min.

Hudobná súťaž Rock Me Fest 2012 ktorú organizuje Peter Slamečka z kapely Gladiátor má svojho víťaza. Veľké finále sa odohralo 7.novembra v priestoroch Novej pekárne v Nitre. Na prvom mieste sa umiestnila kapela Meredith ktorá porazila ostatných 9 kapiel. Vo finálovom kole sa stretlo 10 skupín ktoré bojovali o hodnotné ceny v hodnote 2400€. Okrem súťažiacich kapiel sa na finále objavila aj kapela Bijouterrier

Kapela Meredith vznikla v júni 2010 z bývalých zostáv kapiel Infinity a Agonica. Z Infinity sa do kapely dostali spevák Róbert Peterčák a bubeník Marko Šebeščák. Zo zostavy Agonicy obidvaja gitaristi Roland Hains a Tomáš Nemčík. Ku kapele sa zároveň pripojil gitarista Eduard Guoth. Po krátkej úvahe sa Tomáš rozhodol prejsť z gitary na bassgitaru a popritom spievať vokály a screamové party. Meredith má za sebou viac ako 10 koncertov za necelý rok a pol fungovania prevažne v Košiciach, kde kapela vznikla. Príležitosť si zahrať dostali však aj vo Vranove nad Topľou na akcii Talenty Vranova pod taktovkou Maroša Sobotu spoločne s ďalšími kapelami ako Another Depressive Day alebo Let´s all make believe. Z posledných vystúpení má kapela za sebou veľmi úspešný koncert na Medzinárodnom Maratóne Mieru v Košiach a taktiež koncert v Košickom Colloseu s kapelami Exliris a Disconsolate, kde práve Disconsolate krstili svoj prvý debutový album. Kapela sa orientuje na moderný melodický metalcore s čistými vokálmi, ale aj drsnými screamovými partmi. Ako príklad by sa dala uviesť kapela Killswitch Engage alebo Bullet for my Valentine. Kapela aktuálne dokončila svoje demo, ktoré obsahuje 4 skladby.

Ďalej sa na druhom mieste sa umiestnila kapela Frequency a na tretom mieste kapela Individum.

Organizátor Peter Slamečka sa ku Rock Me Festu 2012 oficiálne vyjadril na svojom Facebooku: Priatelia, po včerajšom finále sadám prvýkrát k netu a nezostáva mi nič iné, ako poďakovať sa všetkým zúčastneným kapelám, ich fanúšikom a našim hosťom za neuveriteľnú účasť a bombastickú atmosféru, ktorú vytvorili v posledný, finálový deň nášho festivalu. Bolo to pre mňa včera veľmi príjemné, emotívne a neraz až dojemné. Gratulujem skupinám Meredith, Frequency a Individum k umiestneniu v prvej trojke a všetkým ostatným k prvej desiatke. Ešte raz ďakujem všetkým, čo priložili ruku k dielu a…vidíme sa opäť o rok na RMF 2013 :) !!!

Foto:  Lubomir Mercery Pecho

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!