Hľadáte niečo konkrétne?

Rock For People prináša do Bratislavy naštvaných amerických Dychárov!
Rock For People prináša do Bratislavy naštvaných amerických Dychárov!

Koncerty

Rock For People prináša do Bratislavy naštvaných amerických Dychárov!

Za necelé dva roky existencie si partia naštvaných dychárov vybudovala celosvetové renomé a ich Youtube kanál hlási milióny zhliadnutí. Brass Against vyrážajú prvýkrát na európske turné a vďaka Rock for People Concerts sa s nimi už tento týždeň stretnú fanúšikovia aj na Slovensku.

V bratislavskom klube Randal vystúpi tento káder excelentných muzikantov, ktorí sa rozhodli v dnešnej neistej dobe zapojiť svoje zväčša dychové nástroje do boja na správnej strane barikády a rozdýchať spolu s nimi svojich fanúšikov k aktivite a činom.

Pre Brass Against a ich mix jazzu, rocku a hip-hopu sú zásadné predovšetkým strhujúca energia a muzikalita, s akou sa ujali cover verzií úderných skladieb Rage Against Machine, Living Colour, Public Enemy, A Tribe Called Quest, Kendricka Lamara, Fugees, Audioslave, Tool, ale aj Janes Addiction, Led Zeppelin alebo Black Sabbath.

Reklama
Hudobníci z kapely HEX si zaspomínajú na speváka Ďuďa dvoma špeciálnymi koncertami

Brass Against vystúpia 16. júna v bratislavskom klube Randal. Predpredaj vstupeniek a ďalšie podrobnosti nájdete v sieti Tootoot.

Hudba ako politický protest

Brass Against znikli ako reakcia na zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta USA. „Keď Trump ohlásil kandidatúru, došlo mi, že potrebujeme protestnú muziku Rage Against The Machine (ktorí mimochodom už v roku 2000 predvídali Trumpov vzostup v piesni Sleep Now in the Fire) a ďalších rockerov viac ako kedykoľvek predtým,” hovorí zakladateľ a frontman kapely, gitarista Brad Hammonds a dodáva: „Keď bol zvolený a v januári 2017 nastúpila jeho administratíva, obavy a strach vystriedal šok a hnev. Bolo mi jasné, že musím urobiť niečo s piesňami Rage.”

Reklama
Na galakoncerte Folklór vo fraku zaspieva Adriana Kučerová, Katka Knechtová, Miroslav Dvorský aj Kandráčovci

V auguste sa stretáva s baryton saxofonistom Andrewom Gatauskasom nad prvými nahrávkami RATM. Práca v štúdiu ich ohromne bavila a za niekoľko týždňov už natáčali s plne obsadeným dychovým bandom Bombtrack. Keď sa objavila speváčka a rapperka Sophia Urista a famózne predviedla Killing in the Name, milióny zhliadnutí na YouTube definitívne potvrdili, že o muziku, ktorá o niečom hovorí a k niečomu vedie, majú záujem nielen muzikanti nespokojní so stavom v spoločnosti. Obzvlášť v prípade, keď hnev dokážu pretaviť v neskutočnú dávku pozitívnej energie.

Na vlastnej koži ju budú môcť zažiť aj hudobní fanúšikovia v Bratislave, už túto nedelu v Randali.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Po dlhých mesiacoch čakania si, zdá sa, opäť užijeme hudbu tak, ako ju máme najradšej – naživo. Bratislavské koncertné leto odštartuje séria vystúpení slovenských...

Kapely

Legendárna bigbítová skupina The BUTTONS vydáva nový album. CD The  BUTTONS & Friends vznikalo 10 rokov a kapela si na neho pozvala hviezdnych hostí. Na...

Koncerty

„Všetky skladby sveta“ – to je názov dynamickej novinky od kultovej kapely INEKAFE! Vratko Rohoň a spol v nej opisujú ako, kedy a za akých okolností vznikajú...