Horúca novinka: Na Rock for people vykričí svoj ​​hnev Britská Senzácia ARCHITECTS!

0
3
views

Tohtoročný RFP bude ako učebnice post-hardcore: po otcoch zakladateľoch Refused na festivale privítame aj nejčipernější synkov žánru, britskej Architects. Tí ohromujú novýmalbumom Daybreaker.

Presne 48 hodín je na pultoch piatej album ARCHITECTS, post-hardcoreovy formácie z britského Brightonu. Tá po nahrávke “The Here And Now” prichádza s doskou”Daybreaker”, ktorá je mnohými znalci (fanúšikmi ani nepočítajúc) vnímaná zanajočakávanejší žánrový počin tohto roka, a predpovedá sa jej ohromný úspech.

Post-HC produkcie Architects, ktorú katalyzuje rezavý vokál frontmana Sama Cartera,mala spočiatku svojej existencie problémy s vlastnou identitou. Začala si hovoriťInharmonic, aby neskôr svoje meno zmenila na Counting the Days, až definitívne dospelak názvu Architects.

Len krátko potom, čo sa kapela sformovala (2004), už schádzala rad najvýznamnejšíchbritských festivalov, medzi nimi aj Download alebo Sonisphere, a štatút obľúbenéfestivalové kapely si obhajuje dodnes. A pozor: veľa promotérov i kritikov im dokoncatrochu veľké veci veští úspešnú budúcnosť, porovnateľnú s kariérami interpretov akoSystem Of A Down, Korn či Avenged Sevenfold.

Okrem sólových vokálov vo vlastných piesňach prepožičal Sam Carter výkon svojichmocných hlasiviek aj niektorým nahrávkam ďalších HC či metalových bánd, ako naprYour Demise, Comeback Kid, alebo Bring Me The Horizon. Kapela si trochu nečakanestrihla aj koncerty po boku takých rockových veličín, akými sú Faith No More, Placeboalebo Jane ‘s Addiction.

Architects navnadili tunajších fanúšikov už trikrát. Najprv na Never Say Die Tour v roku 2009, potom ako hosť Underoath v apríli 2010, a posledná uzemňovacie koliesko absolvovali tento rok v marci, čoby predskokani chicagskej punk-rockovej formácie RiseAgainst. Síce tým v očiach mnohých prítomných mierne upozadili svoje americkéhostiteľa, zato si povedali o vystúpenie na Rock for People pred opäť o niečopočetnejším davom.
Ako už bolo spomenuté Rock for People anoncuje Architects tesne po vydaní ich nového albumu Daybreaker, ktoré pôvabne opísal gitarista Tom Searle tak, že “Kapela má nanovom albume späť svoje gule … niekto by mohol povedať, že sme vyměkli, ja ale myslím, že sme na doske znovu objavili nadšenie pre tvrdú muziku. ”

Architects očakávaním spätá s novinkou Daybreaker veľmi pôsobivo stimulovali hneď tromi videoklipy, ktoré naznačujú, že kapele do budúcna nebude cudzí väčšie filozofická ipolitická angažovanosť a snaha komunikovať srkze svoju tvorbu svoje pohľady nazávažné spoločenské témy. Posúďte sami:

Tu sú prvé rýchle (a riadne nadšené) tuzemské recenzie na nový album: