Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Rock Show Vráble 20-te narodeniny oslávila veľkolepo, zagratulovať prišiel aj Braňo Mojsej!

Festival Rock Show Vráble v roku 2019 dovŕšil 20 rokov svojej existencie. Pri tejto príležitosti sa organizátori rozhodli vrátiť ku koreňom a zavolať kapely, ktoré boli kedysi na Rock Show najväčšími ťahákmi a boli po dlhé roky jej neoddeliteľnou súčasťou! 

Staré ihrisko vo Vrábľoch tak 10. augusta od 13:00 začalo žiť rockovou hudbou, ktorá sa na rovnakom mieste ozýva už 20 rokov. Keďže organizátori dávajú každý rok možnosť zahrať si na veľkom pódiu aj mladým kapelám, začiatok festivalu patril mladej kapele God Damn, ktorú následne vystriedala kapela Dlhá Doba a po nich The Mindd.

O 16:00 začala podľa slov moderátora a dlhoročného organizátora Rock Show Vráble Juraja Čokynu tá časť Rock Show, kedy budú vystupovať „legendy“, ktoré na festivale hrali pravidelne počas niekoľkých rokov a mnohé z nich stáli pri zrode celého festivalu. Pódium teda patrilo kapelám Peorth, Alone, ENS, Sedatívum a Januárové Prekvapenie.

Reklama

Okolo 21:30 už dav vyše 1500 návštevníkov netrpezlivo čakal na prvé tóny nitrianskej kapely Gladiator, ktorá tiež patrí stálic, ktoré na Rock Show Vráble počas rokov vystupovali.

Po nich prišla na pódium kapela Elán Forever, ktorá zase hrala legendárne a nesmrteľné hity kapely Elán. Hlas speváka je takmer rovnaký s hlasom Joža Ráža a keď ste zavreli oči a započúvali sa, mali ste pocit, že ste naozaj na koncerte Elánu.

Festival Rock Show Vráble 2019 uzavrela kapela Zoči Voči, ktorá tiež patrí ku Rock Show už dlhé roky. Chalani roztancovali dav fanúšikov, ktorí sa bavili aj o jednej v noci. Organizátor Noro Pavlis ďakuje všetkým návštevníkom za skvelú atmosféru a prezradil, že sa uvidíme aj v roku 2020. A aké kapely budú vystupovať? Dozviete sa už čoskoro!

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama