Rocker Peter Bažík prekvapuje spoluprácou so známym djským duom!

0
16
views

Kariéra slovenského speváka, producenta a skladateľa Petra Bažíka v ostatnom období výrazne napreduje. Po zdanlivej odmlke, ktorá prišla krátko po Petrovom absolútnom víťazstve v slovenskej verzii speváckej súťaži X Factor, sa všestranne nadaný umelec vracia do rádií a na koncertné pódiá s novým albumom KTO SOM Volume 1.

Tanečná skladba, ktorá je k dispozícii nielen v rádio verzii, ale svojím klubovým spracovaním zaujme tiež priaznivcov tanečnej scény, je jedným z Petrových hudobných prekvapení nadchádzajúcich mesiacov. V súvislosti s jej vznikom spevák s úsmevom prezrádza: „Po dlhšej odmlke som sa zatvoril v skúšobni a odhodlal sa tam stráviť toľko času, kým niečo neurobím. Po zhruba 3 hodinách prázdnoty sa zrazu ocitla v mojich rukách gitara a ani neviem ako, odrazu to celé začalo. Myslím, že prvý bol refrén. Zhruba o polnoci už bola hotová aj hudba a tak som si slávnostne otvoril fľašu whiskey – darček na moju 30tku. To už sa mi začal v hlave črtať text a o štvrtej ráno bola pesnička aj naspievaná. Sranda bola, že až na druhý deň som zistil, že som pesničku zaspieval o 3 tóny nad môj bežný hlasový rozsah. Na vlastnej koži sa mi tak potvrdilo, že múza vie naozaj poriadne nakopnúť.  Alebo to bola skôr tá whiskey?“ 

Exkluzívna premiéra nahrávky Say My Name v remixovej verzii, o ktorú sa postaralo známe djské duo Switch2smile, mala premiéru 3. júna na rádiu EUROPA 2 a pozitívne ohlasy svedčia o tom, že netradičná spolupráca žánrovo celkom odlišných umelcov sa skutočne vyplatila.

Informácie o všetkých aktivitách a novinkách, ktoré Peter v blízkej budúcnosti plánuje, sa včas dozviete na facebooku Peter Bažík fanpage, instagrame  peter.bazik a na stránke www.peterbazik.com.

DJ-ské zoskupenie Switch2smile tvorí dvojica dj-ov/producentov  zo Slovenska a Bosny a Hercegoviny, ktorých mená sú však medzi priaznivcami electro a progressive house známe aj ďaleko za hranicami týchto krajín.

Hudobná všestrannosť dynamickej dvojice dj-ov je totiž charakteristická zmyslom pre detail a schopnosťou zmixovať rôznorodé žánre, vďaka čomu dokážu úroveň každej party pozdvihnúť minimálne o ďalší level. Onedlho sa otvára aj brána festivalov a open air podujatí na ktoré sa dvojica Switch2smile chystá. Svoj talent v minulosti predviedli nielen v stredisku zábavy na chorvátskom ostrove Pag, no pravidelne ich vídať aj na svetoznámej pláži Nikki Beach, v ruskej Moskve, Belgicku či v írskom Dubline.

Aj vďaka tomu si dvojica Switch2smile zahrala po boku takých dj-ských kapacít, akými sú Axwell, David Guetta, Chicane, Nicky Romero, Kosheen, Laidback Luke, Brian Cross, Patrick Hagenar, Brian Cross či Inna, no talentovaní dj-i sa neboja ani nových výziev. Tou zatiaľ poslednou bola nepochybne ponuka zo strany víťaza slovensko-českej verzie speváckej šou X Factor Petra Bažíka, ktorej výsledkom je práve vydarený tanečný song Say My Name remix.