Rockový víkend na Rock Show Vráble!

0
10
views

Rock Show je malý útulný rockový festival organizovaný už skoro 15 rokov každoročne v auguste vo Vrábľoch. Myšlienka skrzla v hlavách vtedajších vrábeľských muzikantov. Festival spája všetkých ľudí zo širokého okolia už po niekoľko rokov. Ako povedal organizátor Rock Show Vráble Marek Puškár Pre mnohých už srdcovka, pre iných ešte nepoznaný..malý, ale kvalitný rockový festival vo Vrábľoch..to je Rock Show Vráble. Festival sa začal v piatok o 14:50. Brány festivalu otvorila mladá kapela The hunters. Kapela prezradila že na Rock Show sa jej hralo strašne super a sú radi že dostali príležitosť tu hrať. Zhodnotili že bolo dosť teplo, ale to ľudí neodradilo a prišli sa na nich pozrieť. The hunters je aj víťaz celoslovenskej súťaže o nahrávanie v profesionálnom štúdiu na našom webe. Ako ďalšia vystúpila mladá kapela Alternatiwe. Chalani odohrali dobrý koncert aj keď im chýbal druhý gitarista. Po nich sa na pódiu vystriedala nitrianska kapela Kýbeľ Mačiek. Zahrali fajn aj keď ich hudba mi dosť pripomínala Horkýže Slíže. Po kapele Kýbeľ Mačiek mala vystúpiť kapela Caliber X. Volali však že sa im pokazilo auto. Na šťastie kapela Brainscan bola už na mieste a odohrala svoj koncert skôr. Zahrali naozaj výborne a dokázali publikum postaviť na nohy. Spevák Tomáš nám prezradil že to bol vynikajúci koncert. Poznamenal že aj keď hrali skôr ľudia sa výborne bavili a to im prináša energiu. Čoskoro dá kapela do sveta nový videoklip a chystá aj materiál na nové CD.…história kapely Brainscan, siaha do mája roku 2008. Štyria “ostrieľaní ” muzikanti nosiaci v hlave túžbu založiť si kapelu, ktorá by dokonale vystihovala a prezentovala ich nápady, už dlhšiu dobu zháňali gitaristu, ktorý, by zaplnil “posledné” voľné miesto v kapele. Každý z nich mal hudobné skúsenosti, preverené dlhodobým hraním v rôznych kapelách.

Kapela Caliber X asi nemala v piatok svoj šťastný deň. Po pokazenom aute a neskorom príchode bubeník hneď po prvej skladbe pretrhol blanu na kopáku. Museli ju meniť čo dlho trvalo a tým sa skrátil aj ich čas. Odohrali ešte 1 skladbu a vystriedala ich veľmi obľúbená vrábeľská kapela Destroyed Head. Koncert bol fantastický. Pre publikum zahrali známe skladby od Guns and Roses, AC/DC, ale našli sa tam aj ich vlastné. Chalani nám prezradili že dostali dobrý čas na RS a veľmi radi si tu zahrali. Fuera Fondo nás pobavili výborným SKA a hviezdou večera bola kapela Diego. Povedali nám že sa im tu hralo super. Svietil na nás mesiac, pozerali sme sa naňho a bolo to príjemné. Do budúcna plánujú nové pesničky pretože posledný album vydali v roku 2009 a bolo by na čase spraviť niečo nové. Po Rock Show nás čakal v kine nočný stage. Hrali tam kapely The huntersMen In Age. 

Na ďalší deň nás privítala mladá ale výborná nová Vrábeľská kapela Perfect Strangers. Chalani si dali na koncerte naozaj záležať. Snažia sa a hudbu hrajú pre radosť čo je naozaj vidieť. Po nich prišla ďalšia Vrábeľská kapela Revolt. O 16:20 vystúpila kapela Sám sebou, ktorá sa stala víťazom nášho celoslovenského internetového hlasovania a tým získala možnosť vystúpiť na Rock Show. Chalani ktorí sú až z mesta Spišská Nová Ves nám povedali že cesta bola síce dlhá ale zastavili sa na rožky a pivko v Tescu. Koncert odohrali výborne a boli spokojný. Kapela Insane Ride a ich frontmanka Simona odohrali dosť divoký koncert. Sme rocková kapela Insane Ride z Trenčína a fungujeme od konca leta 2011.  Za takú krátku dobu sme toho ale pomerne dosť stihli. Snažíme sa hlavne skladať vlastné songy, aby sme čo najskôr mohli nahrať demo a začať koncertovať. Dá sa povedať že máme zložených päť skladieb, ktoré teraz intenzívne nacvičujeme a dolaďujeme a už v marci sa chystáme do štúdia. Spievame výlučne po anglicky. Pre kapelu Peorth bol tento deň výnimočný pretože oslavovali svoje 10 výročie vzniku kapely. Ich kapela vznikla presne v roku 2002 a svoj prvý koncert odohrali práve na Rock Show. Rozhovor s kapelou si môžete pozrieť tu: https://music-zone.eu/rozhovor-kapelou-peorth/. Ďalším účinkujúcim bola kapela Got Blue Balls zo SliačuNová slovenská nádej Got Blue Balls je na scéne síce iba rok, no za toto krátke obdobie si stihli vyslúžiť obdiv mnohých známych kapiel, hudobníkov či organizátorov. Ich priamočiary kalifornský rock’n’roll je na Slovensku ojedinelým a kapely hrajúce tento štýl by sme dokázali spočítať na prstoch jednej ruky. Štvorica pochádzajúca zo stredného Slovenska sa skladá z ľudí, ktorí si už čo to na koncertoch a festivaloch preskákali a tak nečudo, že z ich hudby cítiť profesionalitu, vyzretosť a aj mladícku drzosť. V každom členovi kapely prevláda láska k rockovej hudbe. Za svoju existenciu už stihli odohrať niekoľko koncertov s The Casualties, Zónou A, Slobodnou Európou či Lavagance.
Singel s názvom Devil in Bed nahrávali v renomovanom banskobystrickom štúdiu a produkoval ho gitarista Dzurko s kapelou. Je predzvesťou pripravovaného albumu, ktorý by mali začať nahrávať v blízkej budúcnosti. Dátum vydania momentálne nie je známy, pretože kapela hľadá vydavateľstvo.

Najviac som sa tešil na kapelu Bruno Benetton Free Band, ktorú som na živo videl hrať po prvý krát. Koncert bol fantastický a ľudia sa bavili. Bruno Benetton Free Band ma potešili koncertnou verziou ich skladby You’re my mate odkaz na youtube Rozhovor so spevákom Tomášom Palonderom si môžete prečítať na https://music-zone.eu/rozhovor-bruno-benetton-free-band/. Ako posledná vystúpila známa vrábeľská kapela Januárove prekvapenie ktorá potešila svojich fanúšikov tak ako každý rok.

Po Rock Show nás čakal ešte jeden koncert a to Norodeninová Rock Garden Party. Ano čítate správne. Norodeninová pretože gitarista kapely Metropolis, Noro Pavlis oslavoval svoje okrúhle narodeniny. Okrem Nora však narodeniny oslavoval aj Pizza Pub. Podnik v ktorom sa celá táto akcia odohrávala. Atmosféra bola fantastická. Vystúpili kapely Underdose, The Paranoid, Michal Chrenko Band a Metropolis. 

http://rock-show.sk/