Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Rok 2020 bez koncertov? Umelci a organizátori sa pripravujú na najhoršie

Koronavírus ovplyvnil kultúru po celom svete a je veľmi pravdepodobné, že do konca roka 2020 nebude môcť byť žiadny veľký koncert ani festival. Poradca generálneho riaditeľa Svetovej zdravotníckej organizácie Ezekiel „Zeke“ Emanuel uviedol, že neočakáva, že bude bezpečné vrátiť sa ku koncertom, festivalom a športovým podujatiam minimálne na ďalších 18 mesiacov.

Vedci trvajú na tom, že koncerty, športové podujatia veľké spoločenské udalosti sa nemôžu uskutočniť bez vakcíny, ktorá by mala byť dostupná približne do roka.

„Ak má 1% populácie COVID-19 a polovica je asymptomatická, z 50 tisíc fanúšikov koncertu je to 250 ľudí, ktorí sú nakazení. Všetci sa dotýkajú stoličiek, jedia jedlo, hovoria, tancujú a kričia. Existuje lepšie miesto na šírenie chorôb?“: Povedal  Ezekiel „Zeke“ Emanuel v novom rozhovore pre Los Angeles Times.

Reklama

Podľa Emanuela si opätovné otvorenie hospodárstva krajiny a zmiernenie šírenia smrteľného koronavírusu bude vyžadovať viacstupňový prístup, ktorý by zakázal účasť verejnosti na športových udalostiach, koncertoch a veľkých udalostiach, až kým nebude dostupné rozsiahle testovanie a vakcína pre COVID-19.

Autor: Matej Mičík

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...