Kapely

Roman Oravec zložil pieseň pre Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú

Aj umelci a hudobníci reagujú na tragédiu ktorá nedávno otriasla Slovenskom. Jedným z tých, ktorí sa rozhodli nebyť ticho je aj Roman Oravec so svojou kapelou The Smalltown Boy.

Zložili pieseň pre Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú, mladý pár, ktorý bol koncom februára 2018 vo Veľkej Mači zavraždený. Autor v popise videa opisuje, že: „Pieseň vznikla z občianskej angažovanosti, pretože sa už nemôžem pozerať na to ako súčasná vláda ničí, rozkráda a doslova zabíja Slovensko.“

Novinár Ján Kuciak vo svojej práci upozorňoval na korupčné škandály a prepojenie vlády Slovenskej Republiky na Taliansku mafiu z Calábrie. Nie je vylúčené, že motív vraždy súvisel práve s jeho prácou. V piatok 2. marca sa organizovali rozlúčkové zhromaždenia v mestách po celom Slovensku a dokonca aj v zahraničí na ktorých sa zúčastnili desaťtisíce ľudí. V tichosti a so sviečkami takto vyjadrili spolupatričnosť, smútok a súčasne znepokojenie nad situáciou v politike.

Vražda novinára sa stala prvý krát v ére samostatnej éry Slovenskej Republiky. Občianske protesty budú pokračovať aj  zajtra, piatok 9. marca 2018 vo viac ako 50-tich mestách v celej Európe.  Ak si predstavujete demokraciu inak ako súčasný obraz našej krajiny teraz je ten správny čas prejaviť svoj názor a s rozvahou a bez násilia sa zúčastniť najväčších protestov od nežnej revolúcie.

To Top