Zaujímavosti

Romantické duše pozor! Toto budeme spievať našim láskam a nielen počas leta.

Mateja Bartka si môžeme pamätať hlavne vďaka  piatej sérií Československej SUPERSTAR, kde sa dostat do semifinálových kôl. Ako sa už stáva nepísaným pravidlom, čim skôr zo súťaže vypadneš, tým skôr môžeš vydať vlastný singel.Matej sa skontaktoval s producentom Paul Project a spoločne nahrali romantickú baladu SILUETY.

Pieseň vznikla pred pár mesiacmi „Slohy skladby siluety boli napísané v penzióne na Donovaloch kde som bol s priateľkou a ďalšími známymi na pár dní vypustiť z hlavy starosti bežných dní. Práve večerná príroda ma išpirovala k tomu textársky sa pohrať s nocou, tmou, snami, s celým tým čarom ktoré zo sebou noc nesie.

Tam sa aj zrodili moje textársky obľúbené časti piesne ako: “Do tmy ťa celú oblečiem, ako to myslím len ja viem…” Čo sa však týka melódie, tú som mal v hlave už dlhšie. Na vzniku refrénu však nie je nič poetické“ hovorí s úsmevom Matej. „Priateľke som už mierne “liezol na nervy” s mojim večným hraním a spievaním takže refrén skladby som dotextoval zatvorený s gitarou na toalete“ smiech :)

To Top