Zaujímavosti

Ronnie James Dio bude mať vlastný dokument

Americký spevák Ronnie James Dio, ktorý zomrel v roku 2010 bude mať svoj vlastný dokument. Dio sa preslávil predovšetkým účinkovaním v kapelách ako Elf, Rainbow, Black Sabbath a hlavne so svojou kapelou Dio. Môžete si ho pamatäť aj z filmu kapely Tenacious D The Pick of Destiny!

Ronnie James Dio bol uznávaný a považovaný za jeden z najlepších hlasov v histórií heavy-metalu. Spevák sa priznal, že nenavštevoval žiadne konzervatórium ani inú hudobnú školu a svoj hlas si za roky vytrénoval úplne sám.

Dokument o tomto výnimočnom spevákovi zatiaľ nemá žiadny názov, ale vieme, že bude obsahovať archívne zábery a fotografie z jeho osobných archívov. Film ponúkne intímne scény s jeho najbližšími rovesníkmi, priateľmi a rodinou a privedie nás do života jedného z najväčších heavy-metalových spevákov všetkých čias.

Film bude kronikou, ktorá bude mapovať Ronnieho cestu životom, lásku a búrlivú kariéru. Vdova Wendy Dio dodala, že film bude zahŕňať rozhovory ľudí z celej kariéry speváka vrátane členov Black Sabbath, Elf a Rainbow. Film by sa mal do kín dostať najskôr v roku 2021.

To Top