Viac...

Rozhovor s kapelkou Sweet Zone!

Sweet Zone je dievčenská punk-rocková kapela z českého Hradce-Králové. Prinášame Vám rozhovor s nimi.

Priblížili by ste trošku históriu kapely? Ako to všetko vzniklo?
Pred pár rokmi (konkrétne to bolo v lete roku 2009) sa bývalému manažérovi, bývalej gitaristke a mne zachcelo založiť si kapelku… od tejto doby sme hravali v skúšobni každý deň a snívali sme o tom, že budeme skutočná kapela, ktorá nielen hodiny cvičí v skúšobni, ale tiež svoju prácu prezentuje publiku. Jedného dňa sa pred nás postavila možnosť robiť komparz pri natáčaní videoklipu Davida Deyla, narýchlo sme teda zohnali basgitaristku, ktorá s nami tento klip natočila. V zápätí sme chceli nájsť skutočnú a pre nás vhodnejšiu basgitaristku, tak sme oslovili Luciu. V tomto zložení sme pôsobili necelé 2 roky. Po stovkách koncertov a dalších skúsenostiach s kapelou sa naša zostava pozmenila. Teraz vystupujeme ako 3-členná dievčenská punk-rocková kapela…
…svoj príchod do kapely nám priblížila aj najnovšia členka Michaela…
…Ja som sa do kapely dostala asi pred rokom kedy ma oslovil bývalý manažér. Vtedy som nevedela čo od toho mám čakať a z textu o nadržaných „kočkách“ som mala o kapele zmiešané pocity. Čoskoro mi ale prirástla k srdcu ako hudba, tak baby, množstvo koncertov a možnosť realizovať vlastnú tvorbu. Takže som potom zrušila aj svoj plánovaný odchod do zahraničia kvôli vzťahu. Vzťah na diaľku nevydržal a ja som sa naplno oddala kapele.

Predstavíte sa nám jednotlivé členky band-y?
Lucia: Som malé, vysmiate, roztomilé dievčatko, ktoré s basgitarou v ruke vyzerá trošku smiešne. Aj keď je ťažké ma občas vidieť, nie je ťažké ma vďaka môjmu výraznému hlásku počuť. Okrem hrania na basgitaru a gitaru sa ešte krútim pri tyči a občas sa dostanem i za DJ pult. Som študentkou a momentálne aj maturantkou na Strednej priemyselnej škole stavebnej, ale stavbár zo mňa nebude, skôr ma to tiahne k žurnalistike.
Michaela: Hmm… Ja som v súčasnosti gitaristka, skladateľka, speváčka a odvoz, čo znamená, že jediná na koncertoch suším ústa. Inak mám za sebou množstvo rokov hry na nástroje a spevu, účasť v rôznych talentových show, kde som skúšala šťastie. No a inak teraz dokončujem 5 rokov výšky – ekonomiky a do toho si lietam po svete.
Maja: Od mala ma baví preskúmavať rôzne hudobné štýly a nástroje. Preto som začala chodit do ZUŠ v Hradci-Králové, ktorá mi otvorila cestu do sveta hudby. Od zobcových flaut, huslí, klarinetu, saxofónu som sa dostala až k bicím a čiastočne aj k perkusiám. Pôsobila som v mnohých orchestroch, súboroch, kapelách a menších zoskúpeniach, kde som spoznala nielen Česko, ale tiež svet za hranicami našej republiky. Teraz svoje skúsenosti vkladám do svojích žiakov v materskej škole, kam chodím vyučovať hodiny flauty. Tretí rok študujem Obchodnú Akadémiu v Hradci-Králové.

Máte nejaký najzaujímavejší, najvtipnejší, najlepší zážitok z koncertu?
To bolo raz, keď sme si s babami omylom zabuchli klúče v aute kompletne s celou aparatúrou a do začiatku našeho koncertu už neostávalo moc času. Nakoniec nás ešte posunuli v programe na neskôr, takže po zdĺhavom usilovaní pána „otvárača áut“, sme se nakoniec do auta dostali a koncert odohrali.
Samozrejme, že najlepšie sú aj rôzne hlášky a to, že v každej vete nájdeme dvojzmysly s šteklivým podtextom. Avšak najvtipnejším článkom kapely je Lucia, s ktorou človek zažije skutočne len vtipné a pikantné zážitky.

Čo chystáte pre vašich fanúšikov ďalej?
Tak určite chystáme koncerty. Chceli by sme veľa hrať a pokiaľ sa nám bude dariť tak aj nahrať nové songy, aby sme zaujali vlastnou „crazy“ tvorbou. Chceme opäť zavítať na Slovensko a nejlepšie aj do iných susedných zemí. Inak CD časom tiež plánujeme. Už pripravujeme piesne, ktoré by sa na ňom mohli objaviť. Chceme hlavne viac a viac hrať.

Aký je váš najväčší sen?
Lucia: Môj najväčší sen je byť šťastná. Čo sa hudby týka, tak by som sa jej rada venovala, čo najviac to pôjde. Chcela by som hrať, skladať a predávať tak ostatným ľuďom kus seba. A najlepšie, keby ma to aj živilo.
Maja: Najväčší sen kedysi bol… učiť deti hudbe. Kedže sa mi tento sen čiastočne splnil, tak ďalšie sny sú len hrať, hrať a hrať.
Michaela: Obehnúť s kapelou celý svet na turné!!!

Kde najďalej ste mali možnosť hrať od rodného Hradca-Králové?
Slovensko, Nemecko, Taliansko, Chorvátsko, Francúzsko.

Mali by ste nejaký odkaz pre vašich fanúšikov?
Počúvajte našu muziku a choďte na koncerty.
Live in the present moment and do what you love to do!

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.