Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Rozhovor s kapelou Ewelin: K práci sa vždy postav tak, aby sa k nej zmestili aj ostatní!

Ewelin je mladá trojčlenná rocková kapela z Bratislavy, ktorá hrá vlastnú tvorbu v slovenskom jazyku. Dali sa dokopy v roku 2013 a majú už nahratých pár demo skladieb. Tvrdia, že majú za sebou kopu koncertov a oveľa viac pred sebou.

Čo chystáte na rok 2014? Aké sú Vaše plány ?

Asi to čo všetky ostatné kapely. Bubeník si kúpi novú činelu, basáksa naučí nové geniálne zložité sólo, ktoré nikdy naživo nikde nezahrá a gitarista vymyslí ďalších 10 piesní so solóm na záver, aby mohol žiariť a oslňovať baby. Ale tiež by sme chceli vydať náš debutový album, zahrať si v nových mestách, skamarátiť sa s ďalšími kapelami a tiež by bolo super stať sa konečne slávnymi, veď o to nám všetkým ide, nie?

Reklama

Kde všade môžeme v roku 2014 vidieť vašu kapelu?

To je veľmi dobrá otázka, predovšetkým na youtube a fbooku (smiech). Budeme radi ak si nás ľudia, fanúšikovia nájdu a potom prídu na koncert! Pravdou je, že máme dohodnutých niekoľko letných festivalov, zahráme napríklad na Seneckých Jazerách pri otvorení leta, na Slávnostiach piva v Trnave, budeme koncertovať v rôznych mestách na mestkých slávnostiach a určite na akciách pre študentov ako sú lámavice a beánie tu na Slovensku. Máme pozitívne ohlasy už aj z vysokých škôl v Čechách tak uvidíme. Všetko sa bude kryštalizovať začiatkom roka!

Maduar odmieta diskrimináciu a radšej bude koncertovať online, alebo vôbec!

Chystáte na rok 2014 aj nové CD?

Reklama

Ani vy sa neviete dočkať (smiech)? S chlapcami sme uznali, že po roku existencie kapely by sa aj patrilo zaznamenať naše pesničky na nejakom tom médiu. Je to spôsob ako dať o sebe vedieť svetu, ukázať že na to máme a veríme, že nám to otvorí niektoré dvere, ktoré zostaliv roku 2013 pred nami zatvorené. A tiež vieme, že nikto z nás nie je nesmrteľný, až na MekyhoŽbirku, a teda bolo by fajn, keby tu po nás niečo aj zostalo. Pre vnúčatá a samozrejme pána Žbirku (smiech).

Na albume sme sa rozhodli spolupracovať s Jimim Cimbalom z RandalGroup, keďže nahrávky pochádzajúceho z jeho štúdia nás úplne nadchli a zvukovo sú veľmi blízke našim predstavám. EP, alebo hoci aj kompletný album, by mohol uzrieť svetlo sveta už túto jar. Všetko však bude záležať na našej chuti, Jimiho iných projektoch a samozrejme od toho ako dlho sa budú naši hokejisti držať v hre na olympiáde.

Najúspešnejšia spevácka šou SuperStar opäť mieri na obrazovky Markízy a Novy!

Ako ste prežili rok 2013?

Reklama

Ako vravím bol to náš prvý rok a myslím, že sme si predovšetkým museli ujasniť čo chceme hrať a pre koho. Sme ako každá mladá kapela plná energie a nápadov a pekné bolo, že sme sa dokázali pri písaní našich vlastných pesničiek vzájomne krotiť a udržať si tak vlastnú tvár. Popritom sme sa snažili presvedčiť naše okolie, že to myslíme vážne a každým koncertom sa nám to aj podarilo, o čom svedčilo vždy množstvo pozitívnych reakcií. Podarilo sa nám napísať a otextovať 12 skladieb, plus sme spravili niekoľko svetovo známych songov vo vlastnej úprave, čiže sme zatiaľ spokojní.

Aký koncert bol pre Vás v roku 2013 ten najlepší?

Reklama

Pre nás to rozhodne bola beánia managerov Ekonomickej Univerzity, kde sme zábavu rozbiehali pre Polemic. Veľké pódium, svetlá, šikovný zvukár a hlavne množstvo zabávajúcich sa ľudí pred pódiom, čo sa dnes užžiaľ až tak často nevidí. Za čo im všetkým patrí veľká vďaka. Radosť hrať pre takých ľudí.

Monika Ližbetin v novej skladbe poďakovala svojim rodičom

O chvíľu tu máme Vianoce. Chystáte pre fanúšikov nejaké Vianočné prekvapenie?

Prekvapením bude, že nechystáme nič! (smiech) Akurát Robo chystá kapustnicu aj kapor bude, takže ho treba kontaktovať! (veľký smiech) Ale nie! Rozhodli sme sa, že spravíme dobrý skutok ako sa na Vianoce patrí a tak sme prijali pozvanie našich kamarátov z kapely Stripless na benefičný koncert, z ktorého výťažok pôjde pre psíkov z Levického útulku. Týmto všetkých srdečne pozývame do Levíc 21. decembra, vidíme sa v Erku!

Reklama

Čo by ste odkázali fanúšikom a čitateľom hudobného portálu MUSIC ZONE?

Nechcem mudrovať o našej hudobnej scéne a tak ďalej, tak len nech si pamätajú jednu múdrosť, ktorú mám od svojho otca a sprevádza ma celý život. “K práci sa vždy postav tak, aby sa k nej zmestili aj ostatní“ (smiech).

facebook.com/ewelinband

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: