Viac...

Rozhovor s kapelou Fishing Strip !

Fishing Strip je mladá pop-punková kapela z Topoľčian.Vznikla v roku 2008 a za 4 roky odohrala množstvo vystúpení. Rok 2012 im priniesol prvé CD – Držíme spolu , ktoré pokrstili v Topoľčanoch v kultúrnom dome. Český krst bol v Brne na Pop punk feste. My Vám prinášame krátky rozhovor s chalanmi z FS :

Kapela Fishing strip určite prešla za  tých pár rokov určitými zmenami  ako aj iné kapely. Popíšte nám trošku v skratke príbeh vašej kapely od úvodnej myšlienky kapely až po súčasnosť .

“Kapela vznikla v januári v roku 2008 v zostave Paľo(basa), Maťo(gitara), Dávid(gitara), Paťo (bicie) a Adrián (spev)… po pár mesiacoch prichádza na post speváka Paľov brat Števo a vtedy sa kapela FS začína formovať. V juni sme mali prvý koncert na deň deti na základnej škole kde chodil Paťo a večer v kulturáku v Súlovciach. V tejto zostave sme fungovali do roku 2009, kedy nám nastala výmena na poste bubeníkov, prichádza do kapely Oto. Z tohto obdobia sú pesničky ako Škola zvádzania, Amy, S.O.S.,…V roku 2010 od nás odchádza aj náš gitarista Dávid a kapela pokračuje vo štvorici, začíname koncertovať v ČR. TO bol začiatok aj pre koncertovanie na festivaloch . V roku 2011 natáčame náš prvý oficialny videoklip od MG production k pesničke Nájdi svoj štýl, ktorá bola zaradena v súťaži Slávik v kategorií Najlepší videoklip. V tento rok kapelu FS začína sponzorovať značka s oblečením a doplnkami FAMOUSsas.sk . Rok 2012 nám prináša naše prve CD – Držíme spolu , ktoré sme pokrstili v Topoľčanoch v kultúrnom dome a Český krst bol v Brne na Pop Punk feste. Kapela FS koncertuje po SR a ČR . V tento rok sa znovu mení zostava kapely , prichádza Paťo na post gitaristu. Fishing strip je znovu v 5-ke. Koncertovanie na Oktobér Feste, či pred kapela Inekafe,….”

Ako vnímate sami seba na pódiu a ľudí pod pódiom počas doterajšej kariéry ? Zmenili ste sa nejako ?

“Sme veľmi radi že sú sklaní fanúšikovia a stále pribúdajú noví. Za túto obrovskú podporu ďakujeme. A my na pódiu ? Užívame si každý koncert, a zmenil sa len výsledok samotného odohrania koncertu.”

Vieme, že máte nový prírastok . Ako sa k Vám dostal nový gitarista ?

“Tak Paťa poznáme už dlho, ešte z čias puberty, penisov a vagín. Hľadali sme gitaristu, tak sme ho oslovili :)”

Pred nedávnom ste vydali svoje prvé CD. Bola to fuška ?

“Á to nie, fuška ani nie.  Skôr nadšenie. Nahrávanie bolo trošku zdĺhavejšie.  Nahrávanie bolo Československé. Nahrávali sme v troch štúdiách v Rapoticích , v Bratislave a v Partizánskom.”

CD krstil Meliško. Ako Vás napadla táto internetovo populárna osoba ?

“No išli sme s chaty s Bojníc a zbadali sme jeho obľúbený podnik. Z tade sme išli k nemu domov kde sme všetko dohodli..”.

Čo robíte, keď nehráte s FS ?

“Lúštime krížovky :D Čo robíme ? No tak Maťo je spoluzakladateľom ochotnického divadla Karamon v Topoľčanoch , v ktorom sú členom aj Oto a Števo. Paľo ten trávi čas s priateľkou a Paťo lúšti tie krížovky.”


Máte nejaké plány do budúcna ?

“Tvoríme nové skladby, ktoré by mohli byť v priebehu budúceho roku na novom CD ale to je ešte vo hviezdach. Jediné čo vieme je že toto CD bude trošku iné ako to prvé :) Momentálne však natáčame 3 videoklipy znovu od MG production.”

Kde Vás môžu ľudia najbližšie vidieť ?

“31.10.2012 KD Topoľčany, predkapela INEKAFE.”

Vaš fanklub sa postupne zväčšuje. Čo by ste odkázali svojim fanúšikom a čitateľom tohto portálu ?

“ĎAKUJEME :) za ich podporu na koncertoch či na internete. No aj keď často krát nás jedná vec mrzí,a to keď na koncerte spoznáme ľudí, s ktorými sa super porozprávame, vypijeme, zasmejeme a potom musíme íst od nich preč a častokrát aj stovky kilometrov domov a či sa ešte uvidíme …. Ale tak asi aj o tom je to. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme, za to že ste, teší nás keď vidíme že naša hudba niekomu spríjemni deň. :)”

www.facebook.com/fishingstrip , www.fishingstrip.sk

 

To Top