Rozhovor s kapelou Insane Ride!

0
7
views

Insane Ride pôsobí na hudobnej scéne len necelý rok, no hudobne sú na veľmi pokročilej úrovni. Posúďte sami. Music-zone vyspovedal ich speváčku a hovorkyňu kapely Simonu.

Insane Ride – viaže sa k vášmu názvu kapely nejaká príhoda alebo to bolo klasický výber mena pre rockovú kapelu?

Náš basák Palino veľmi rád šoféruje pri hudbe od Slipknotu, a viete si predstaviť akú “Insane Ride” som pri ňom zažila, keď ma po prvej skúške viezol domov. 😀

Aká je história vašej kapely?

Vznikli sme na konci leta 2011. Ja a bývalý gitarista Miro sme chceli založiť kapelu, tak sme sa cez bazoš našli s bývalým bubeníkom Jurom, ktorý na skúšku priviedol aj basáka Palina a odvtedy sme skúšali najprv covery, potom aj prvé vlastné songy. Neskôr sa k nám pridala aj rytmická gitara – Matúš, mladší brat Jura. Po nejakom čase ale gitarista Miro odišiel. Napriek tomu netrvalo dlho a mali sme nového sólového gitaristu Viktora. V tejto zostave bolo nahrané aj demo na bandzone. Asi v máji sme sa s Viktorom a Paľom zhodli, že by sme chceli hrávať len s jednou gitarou, tak nás Matúš musel opustiť. O krátky čas na to od nás odišiel aj bubeník Juro a dosť dlho sme boli bez bubeníka. Koncom júna sa nám podarilo zohnať terajšieho bubeníka Marcela a chystáme sa na ďalšie koncerty a vystúpenia. 🙂

Predstavila by si jednotlivých členov band-y a slovkom o nich?

Simona (spev) – som malá, optimistická a ústa sa mi nezavrú. 😀

Viktor(gitara) – pojašený gitarový boh ako mu to raz niekto povedal. 😀

Palino (basa) – pán nezastaviteľný, ktorý neustále tvorí nové riffy – najradšej v Tatrách na ukulele. 😀

Marcel (bicie) – sme s ním dosť krátko, ale stihla som si všimnúť, že je taký perfekcionista, čo je super.

Zuzka (textárka) – je to naše slniečko a neodmysliteľná časť kapely.

V profile na bandzone.cz máte zameranie rock/hard rock, ale z tej hudby je cítiť rozhodne viac ako tieto dva štýly. Akými žánrami alebo kapelami sa inšpirujete?

Každý z nás má rád rock, hard rock, metal a žánre tomu podobne. Pri tvorbe našich piesní sa snažíme byť originálni, ale niekedy sa inšpirujeme kapelami ako sú Rise Against, Foo Fighters alebo The Pretty Reckless.

“Na Slovensku po slovensky” – bolo pre vás ťažké rozhodovanie, či si vybrať ako jazyk pre písanie textov slovenčinu alebo angličtinu?

Nie. Hneď na začiatku sme boli všetci rozhodnutí, že chceme tvoriť v angličtine. Všetci sme milovníci tejto reči, či už ja, naša textárka alebo chalani.

Kedy vyšiel váš prvý demo album First ride? Prípadne, kedy chystáte pre fanúšikov nové LP?

Album First ride vyšiel tuším 18.3. tohto roka a nové LP bude asi až niekedy v roku 2013

ale nové piesne stále pribúdajú. 🙂

Ako ste na tom s koncertmi? Máte nejaké akcie toto leto alebo sa venujete oddychu?

Toto leto budeme hrať na Rockshow Vráble 3.-4. 8. a na AKM Feste na Zelenej Vode 31. 8.-1. 9., tam budeme hrať unplugged. 🙂

Čo by ste odkázali fanúšikom a čitateľom music-zone.eu?

Užite si toto leto naplno, najviac ako sa len dá, choďte na festy a počúvajte dobrú hudbu! 🙂