Správy

Rozhovor s Kapelou Peorth!

PEORTH je jedna z najambicióznejších slovenských kapiel. Ich melodický death metal podfarbený výbornými klávesmi uzemní každého pochybovača. Ich posledné dielo Escape to Prison sa radí k najlepším deathmetalovým CD minulého roka. Ak ho ešte nemáte, nie je na čo čakať. S kapelou PEORTH sme si v jeden večer sadli a spravili spolu rozhovor. Tu si môžete prečítať ako to dopadlo a o čom sme sa bavili. Kapela Chystá pár noviniek a myslím že sa je na čo tešiť.

Chalani povedzte nám ako to všetko začalo?

Online kníhkupectvo BUX.sk, predaj kníh

Všetko to začalo pozvaním na Vrábeľský hudobný festival Rock Show Vráble v roku 2002. V tom roku aj Peorth vznikol a hral ešte v pôvodnej zostave. Teraz je v kapele jediný zakladajúci člen Majo Minár náš spevákgitarista. Neskôr sa spustila lavína koncertov na Slovensku a Čechách.

Aký vlastne hráte štýl? Povedzte nám o tom viac.

Hráme Melodický death metal ale na koncertoch sa propagujeme ako hudobno tanečná formácia hrajúca Eskimácky gothic reagge metal. (Smiech) Kladieme hlavne dôraz na techniku gitár.

Vieme že máte 2 albumy. Môžete ich predstaviť?

Prvý je samozrejme debutový album Not Civilizet yet? Ktorí sme nahrávali v štúdiu BP spirit comunication v Myjave v roku 2004. Druhý album Escape to prison vyšiel v roku 2009 v produkčnej spoločnosti Gothoom production pod ktorých patríme dodnes.

Čo chystáte do budúcna?

Do budúcnosti v prvom rade pripravujeme naše nové promo CD na ktorom budú 2 až 3 skladby z novej produkcie. CD by malo byť na svete na jeseň tohto roku. Nebudete na ňom však počuť klávesové nástroje pretože s klávesáčkou sme sa rozlúčili v roku 2011. Ďalej chystáme veľa koncertov.

Kde všade ste už hrali?

Hrali sme veľmi veľa koncertov na Slovensku v Čechách a skoro v Poľsku, Rakúsku a Maďarsku. Z týchto koncertov sme si odniesli veľmi pekné zážitky. (Smiech)

Skúšali ste organizovať aj nejaké vlastné koncerty?

Od roku 2003 sme každoročne organizovali Nocturnal Art ktorý sa konal v kine Tatra vo Vrábľoch. Na tomto koncerte sa vystriedalo veľmi veľa metalových kapiel.

Niektoré kapely hrali na začiatku iný štýl ako hrajú teraz bolo to tak aj u vás?

Samozrejme. Kapela prešla miernou zmenou hudobného štýlu, ktorá bola podmienená aj odchodom niektorých členov kapely. Pred tým u nás bolo počuť hudobné nástroje ako klávesy a flauta. Dnes už tieto nástroje bohužiaľ v kapele nemáme. Na začiatku sme hrali Gotický death metal ale s príchodom nových členov kapela začala používať modernejšie vplyvy.

Kde vás uvidíme tento rok? Bude niečo výnimočné?

Presne si to trafil. Budeme mať jeden výnimočný koncert na domácom hudobnom festivale Rock Show Vráble 2012 kde sme odohrali prvé vystúpenie v roku 2002. To znamená že tento rok tam budeme hrať po 10 rokoch a oslávime tam aj 10 Rokov svojej existencie. Naša kapela hrá tvrdú muziku a aj keď sa štýlovo vymykáme z hudobného repertoáru Rock Show,  radi si tu zahráme. Dúfame že naše 10 výročie odpálime ako sa patrí. Taktiež sa moc tešíme na metalový festival Gothoom fest v Novej Bani.

Viac o kapele nájdete na www.bandzone.cz/peorth

To Top