Viac...

Rozhovor s kapelou Ranná Nevoľnosť

Ranná Nevoľnosť je mladá rockovo-metalová kapela z Nitry, ktorá vznikla koncom októbra 2008. Medzičasom vystriedala viacerých členov a tým vytvorila zostavu, ktorú má momentálne.Chalanov čaká ich prvý klip na ktorom sa už pracuje a mal by vyjsť onedlho. Plánujú sa v blízkej dobe zatvoriť do štúdia a vypustiť von niečo nové a čaká ich veľa koncertov. My sme si s nimi pripravili krátky rozhovor :

Skrýva sa za vaším vzniknutím nejaká vtipná príhoda alebo legenda?

“Myslíme že pod našim vzniknutím sa neskrýva žiadna legenda ani príhoda  ešte dávnejšie sme hrávali pod umeleckou školou  ešte v starej zostave  a na konci zimy niektorí členovia odišli a nový zase prišli.”

Ako ste prišli k svojmu názvu ?

“Názov kapely vznikol podľa toho, ako sme hrali na prvej skúške a znelo to ako  Ranná Nevolnosť :D lenže jak sa vystriedali členovia tak prišiel aj návrh so zmenou názvu, napadali nás kade jaké sprostosti ale nakoniec sme si nechali tento názov, pretože si myslíme, že je pre nás originálny :)”

Čomu sa venujete vo svojich textoch ?

“V našich textoch sa venujeme rôzne ale tak čomu sa asi najviac približujeme je, že sa snažíme vyjadriť naše pocity ako vnímame okolitý svet nie len v zlom ale aj v dobrom,  samozrejme tie texty nie sú len o tom . :)”

Kto je pre Vás inšpiráciou ?

“Tak vypočujume si radi všelijakú hudbu ale tak máme radšej tvrdší žáner  napr. August burns red Avenged sevenfold , A day to remember, Parkway drive … ale to neznamená že odsudzujeme inú hudbu, každý to cíti inak a nás zrovna chytilo toto ale radi si vypočujeme aj mäkšie veci . ”

Chystáte nejaké novinky ?

“No v budúcnosti nás čaká náš prvý klip na ktorom sa už pracuje a mal by vyjsť onedlho, plánujeme sa aj v blízkej dobe zatvoriť do štúdia a vypustiť von niečo nové a čaká nás veľa koncertov .”

Čo by ste chceli v hudobnom priemysle dosiahnuť ?

“Určite to isté čo by chcela dosiahnuť každá kapela, ktorá si ide za svojim chceme dosiahnuť čo najviac aby sa predávali naše CD, aby sa ľudom páčila naša hudba vypredané koncerty ale to najhlavnejšie zažiť veľa dobrých zážitkov a pocitov na pódiu s ľudmi .”

Prezraďte ľudom niečo málo o sebe :)

Mirec Ružička – Spev,basa  venuje sa najmä hudbe

Miloš Zaujec – Bicie venuje sa yoyovaniu a športuje vo vyjedaní chladničky :D

Juraj štefánik – Gitara Vokály tiež sa venuje yoyovaniu  a beatboxuje

Adrián Sitár– Gitara venuje sa počítačom

Máte nejakú vtipnú, alebo naopak nie príliš peknú príhodu z koncertu ?

“Zatiaľ sa nám až tak moc vtipné nič neprihodilo,  myslím ale to príde :D”

V skúšobni si kapely idú na nervy, nevedia sa dohodnúť v mnohých veciach. Postihuje aj Vás táto ponorkový nemoc ?

“Samozrejme že áno tak ako všetky kapely sa tiež nevieme na niečom zhodnúť ale v kapele je to normálne, keď si ponadávame. ”

Čo by ste odkázali fanúšikom a čitateľom hudobného portálu Music-zone ?

“V prvom rade chceme pozdraviť všetkých našich fanúšikov  a všetkých, ktorí toto čítajú a čitatelom odkazujeme : Počúvajte dobrú hudbu :) ”

Bandzone : http://bandzone.cz/rannanevolnost

To Top