Interview

Rozhovor s kapelou Whisky Weekend!

Whisky Weekend je kapela z Považskej Bystrice hrajúca classic rock. Po potulkách v Martine sme na nich natrafili v jednom nemenovanom pube. Po veľmi ťažkej komunikácii z toho nakoniec vyšiel tento rozhovor.😀

Aké boli vaše začiatky kapely?
My sme hrávali spolu kedysi ešte na strednej. To bol rok 2005 alebo 2006, no pokým sme dali dohromady túto zostavu tak to trvalo. V tejto zostave fungujeme len od marca tohto roka, kedy k nám prišiel Erik. Potom sme vymysleli názov.

Predstavíte členov vašej band-y a slovkom o nich?
Braňo Šajtlava – bubeník, rockový foter, zakladajúci člen Whisky Weekendu. Zabezpečuje presný rytmus (ako kedy) a pravidelné dodávky alkoholu do skúšobne (viac-menej). Inak aktívny športovec a najmä vášnivý dovolenkár.
Erik Chodelka – sólový a miestami doprovodný gitarista, zanietený spotrebiteľ tabakových výrobkov akéhokoľvek druhu. Rodičia z neho chceli vychovať abstinenta („Keď už fajčí, aspoň nech nepije!“), bohužiaľ jeho angažovaním vo Whisky Weekende sa táto ambícia navždy rozplynula.

Kubo Bielik – basový gitarista, rytmický motor kapely a nevyčerpateľný riffmaker. Dušou a telom oddaný kapele, tvrdo ho však zasiahlo prijatie názvu „Whisky Weekend“, keďže jeho by údajne oveľa lepšie vystihovalo slovné spojenie „Borovička Týždeň“.
Mišo Kramarík – doprovodný a miestami sólový gitarista, zabezpečuje okrem pravidelného pivného režimu najmä spev a kapelové texty. V hudobníckych kruhoch je známy ako ťažký technický antitalent (známy je napríklad jeho zľudovený výrok „Prečo to ku*va nehrá?“).

Prečo ste si vybrali na tvorbu slovenské texty?
To je môj problém (Michal). Som zaťažený na slovenské texty, pretože som študoval slovenčinu, takže mám blízko k slovenskej poetike od B. Filana, K. Peteraja a pod. Slováci majú špecifické texty v celosvetovom hľadisku. Nie je to len Love me, Kiss me, Miss you. Anglické texty sú proste jednoduchšie. Máme na to, aby sa spievali slovenské texty len to treba trošku rozviesť. Nielen Mám ťa ráááád, lebo dlhé a sa dobre spieva. Snažíme sa to hrať tak, aby to bolo pre široké publikum, no aby to nebol len trojslovný refrén ako väčšina slovenskej produkcie. Má to byť spevné, mať hlavu a pätu.

Ako ste oddychovali/koncertovali cez toto leto?
My už oddych nepoznáme. Buď sme v robote alebo skúšame, hoci sme si mysleli, že po štátniciach budeme free.

Aký je váš najväčší sen?
Určite sa chystáme vypredať Lucernu, Budokan a Wembley. 😀

Aké je vaše kapelné motto?
Pred premiérou pime s mierou. 😀

Čo odkazujete svojim fanúšikom?
Príďte na koncert. 🙂

FavoriteLoadingUložiť do obľúbených

Štýlové retro ponožky
To Top