Interview

Rozhovor s kapelou Známe Tváre !

Nitrianska kapela Známe Tváre vznikla 9.9.2011. Hrá nadupaný punk-rock pre mladú krv a pekné baby.

Netrvalo dlho a kapela sa zviditeľnila hitmi ako Tvár, Ženy potrebujú lásku, Revolver,..Na to, ako krátko chalani hrajú na slovenskej scéne, majú za sebou aj celkom slušné úspechy, ako napríklad : Videoklip k pesničké Tvár, najväčšie letné fesťáky, pribúdajúce koncerty, čoraz viac rozhovor , …

Mali možnosť robiť predkapelu aj jednej z najlepších slovenských súčasných skupín – INEKAFE. S Inekafe mali celkom 6 koncertov.

Pred nedávnom kapela vydala nové CDčko Planéta šťastie, ktoré krstil Vratko Rohoň. Chalani určite nesklamali, práve naopak, len si potvrdili svoju narástajúcu popularitu .

Prinášame Vám tu krátky rozhovor s Lacom Rétim, lídrom kapely ZT :

 • Každá kapela nevznikla zo dňa na deň. Ako to bolo vo Vašom prípade ?
  “Zo dňa na deň síce nie..ale keď stretnete človeka s ktorým máte rovnaké názory na hudbu a podobne vidíte svet tak to ide ceľkom rýchlo..dá sa povedať, že vznik a milión zážitkov spojených s kapelou si budeme asi navžy spájať spolu aj so strednou školou..”
 • Za svoje ročné pôsobenie ste toho stihli naozaj dosť . Existuje na to nejaký recept ?
  “Hlavne treba veriť svojim snom, a nezabúdať na to, že všetko sa dá a nič nie je nemožné. Aj my sa stále učíme a sme tam ako boli mnohí pred nami. No nie všetci prekonali ten level a nápor. Ešte je to len začiatok a dôležité sa je držať pri zemi a v snoch lietať v oblakoch :)”
 • Veľa kapiel Vám vďaka „rýchlej ceste na vrchol“ závidí . Čo si vy o tom myslíte?
  “Bohužiaľ veľa kapiel si o nás myslí všeličo. A veľa kapiel nedokaže prekusnúť že  17 ročný chalani za jeden rok makajú na sebe a darí sa im. Pre nás je isto najvačší úspech to, že dokážeme pomáhať ľudom a v ťažkých chvíľach im podať pomocnú ruku.”
 • Pomohol Vám na vašej hudobne ceste niekto alebo ste sa tam prebili tvrdo sami ?
  “Určite nám hlavne pomáhajú rodičia za čo sme im moc vďační 🙂 Je dosť ľudí čo nám pomáha od našich dvoch technikov až cez spolužiakov a dobrých kamarátov. A čo sa týka nejakého prebitia, stačí len jedno – stále sme ešte len na začiatku.”
 • Vráťme sa trošku k novému CD. Volá sa Planéta Šťastie. Ako majú ľudia chápať tento názov ?
  “Planéta Šťastie hlavne pre to, ako sme už vyššie spomínali, hudbu hráme kvôli ľuďom. A momentálny svet a celkovo hudobnú scénu ovláda depresia. Treba zmeniť vnímanie a prestať sa ľutovať. Všetkým poslucháčom ponúkame nový svet. Síce nie ideálny, ale svet v ktorom nám všetkým bude dobre, Planétu Šťastie.”
 • Album krstil Vratko Rohoň z INEKAFE. S Inekafe ste mali už pár koncertov. Ako ste sa dostali k myšlienky jeho ako krstného otca ?
  “Tento rok sa nám podarilo zahrať 6 koncertov spoločne s INEKAFE, je to pre nás všetkých veľmi veľký úspech. INEKAFE je legenda a o tom netreba ani polemizovať. Všetci traja sme na nich vyrastali a bol to jeden z našich snov. Dokonca Slavo náš bubeník, mal sen, že prvý krát čo uvidí IK hrať bude na spoločnom koncerte. A splnilo sa. Vratko nám pomohol veľmi keď nás inšpiroval nahrať album. Bol to náš piaty koncert a album sme pred tým absolutne neriešili. 5 mesiacov na to sme sa zavreli do štúdia a nahrali album. Sme hrdý, že krstným otcom našeho prvého albumu je Vratko Rohoň.”
 • Máte ešte nejaký cieľ, ktorý by ste chceli dosiahnuť ?
  “Je ich milión. Ako som už povedal toto je len začiatok.”
 • Čo plánujete v najbližších mesiacoch ? Chceli by ste niečo výnimočné stihnúť ešte do konca tohto roka ?
  “Do konca roka chceme natočiť klip na pesničku Odišla si… A dúfajme, že sa stihneme ešte zavrieť do štúdia a niečo nahrať. November bude pre nás mesiacom oddychu a častých skúšok. Je to prvý mesiac kedy zatiaľ nemáme naplánovaný ani jeden koncert.”
 • Kde Vás môžu fanúšikovia a čitatelia tohto portálu najbližšie vidieť ?
  “Najblžšie nás môžte vidieť 31.októbra v Topoľčanoch, kde zahráme po boku INEKAFE. A v decembri plánujeme prvý akustický koncert v Nitre.. A na jar 2013 turné, ale o tom potom.”
 • Čo by ste chceli odkázať fanúšikom a čitateľom tohto portálu ?
  “Asi iba to že im všetkým ďakujeme. A aby verili vo svoje sny ako aj my veríme. A tým ktorí nás nemajú radi iba tolko, všetci sme sa narodili ako ľudia tak načo si závidieť. Každý si tvorí svoju cestu sám a je iba na ňom či bude rovná alebo kľukatá.”


 

FavoriteLoadingUložiť do obľúbených

Štýlové retro ponožky
To Top