Rozhovor s Martinem Šafaříkem ze superstar!

0
12
views

Martin Šafařík. Jméno, které se v poslední době dostalo díky soutěži Československá superstar dost do povědomí. Proč se do soutěže přihlásil? Jak to vede s kapelou a jaké má zatím úspěchy? Čtěte dál a vše se dozvíte!

Když si vezmeme tvoje začátky. Jak jsi se dostal k hudbě?

Začal jsem jako malý hrát na housle, hrál jsem v souboru, kde jsem i zpíval. Pak mě hodně posunula soutěž “Rozjezdy pro hvězdy”, kterou jsem 2x vyhrál když mi bylo 11 let. Do toho jsem i sportoval, ale měl jsem toho pak tak moc, že jsem zůstal u muziky.

Co tě přimělo k tomu, že jsi se přihlásil do superstar?
V superstar jsem už jednou byl, ale to mi bylo 15 let a dostal jsem se jen do divadla, kde mi pak pan Klezla řekl, že jsem ještě mladý. Teď to bylo taky náhodou. Viděl jsem reklamy na internetu a jeden večer jsem sedl k přihlášce a přihlásil jsem se s tím, že od toho nic nečekám. Teď jsem se dostal do 12cky a opravdu nelituji toho, že jsem tu, protože zde zažívám užasný zážitky se skvělou partou.
 
A nebojíš se toho, že díky superstar vylítneš nahoru rychlostí rakety a po soutěži rychle spadneš dolů? Málo soutěžících se dokázalo dostatečně udržet na hudební scéně.
Jsem toho názoru, že když člověk dělá dobré kroky a pořád myslí na to, že je to hlavně o té hudbě, tak se může udržet. Hudbu dělám dlouho a vím, co chci dělat do budoucna. Superstar je pro mě hlavně zviditelnění.
 
Pověz nám něco o své kapele.
Do doby, než jsem se přihlásil do superstar se moje kapela jmenovala Šafa & Daily Wood. Já jako zpěvák, daily wood jako kytarista (zároveň kytarista v kapele Gabriely Gunčíkové). Ladislav Bilan-bubeník: V červenci 2011 na mezinárodní soutěži World Championships of Performing Arts v Los Angeles,CA získal 2x zlatou a 1x stříbrnou medaili + 2x plaketu division winner. Pak taky zpěvačka Olinka. Odehráli jsme pár klubových akcí, ale taky spoustu ruzných městských slavností. Fungujeme něco přes rok. Největší úspěch byl asi teď, 11. a 12.3., kdy jsme si mohli zahrát jako předkapela před legendárním zpěvákem Ericem Martinem z kapely Mr.Big, který navštívil Olomoucký Bounty Rock club a Pražský club Futurum. Tyhle dva koncerty jsme společně odehráli ještě s naším hostem: Gabrielou Gunčíkovou. Po superstar chci s kapelou pracovat naplno!
                   (Na fotce je Martin s kytaristou Dailym Woodem)
 
Hrajete i vlastní skladby? Jakýmu stylu hudby se věnujete?
Máme i vlastní věci, ale spíše jsme hráli covery. Dnes je těžké prosadit svoji vlastní muziku a my jsme k tomu neměli takové prostředky, tak jsme to založili na coverech, ale rozhodně to není zábavovka. Hrajeme napřiklad: Justin Timberlake, LMFAO, takže i taneční muziku, ale taky Calling nebo Seether. Všechno jen v unplugových verzích.
 
Podporuje tě rodina v hudbě?
Rodina mě v hudbě podporuje naplno. Dělám hudbu opravdu dlouho a když jsem měl jako mladší soutěže, koncerty atd., tak vždy byli se mnou a stáli při mě. Teď mě byli na semifinále podpořit a chtěl bych jim poděkovat, protože hudba je pro mě všechno. Oni to ví a přejí mi, abych dělal to, co mě baví. Rodinou jsem myslel hlavně mamku Věru a tátu Jardu.
 
Máš nějaké hudební vzory?
Od malička jsem poslouchal kapelu Queen, takže určitě Freddie Mercury, pak jsou to kapely jako Creed, Foo Fighters, Richie Kotzen a z popovějších určitě Michael Jackson. Ale co si budeme povídat, Justin Bieber dělá muziku taky výborně. (smích)
 
Co tě doopravdy živí?
Do teď jsem byl student konzervatoře, ale jelikož jsem teď zavřený ve vile, tak jsem studiu přerušil. Při studiu jsem si přivydělával v nahrávacím studiu v Olomouci a taky koncerty s kapelou byl můj přivýdělek. Po soutěži se chci ke studiu určitě vrátit.
 
Dokážeš si představit, že půjdeš po ulici a rozběhne se za tebou skupinka holek a začnou pokřikovat?
Tohle si užívám. Nevadí mi ten zájem. Mám to prostě rád a k hudbě to patří.
 
Co pro tebe superstar znamená?
Superstar je pro mě hlavně zviditelnění a zkušenost.
 
Poslechněte si cover, který Martin s kapelou nahrál!
 
By: Aduš