Rozhovor s Mopym z kapely WaddA!

0
7
views

Kapela WaddA vydala dne 25.11.2012 své druhé album s názvem len raz. My Vám přinášíme rozhovor s Mopym-zpěvákem kapely. Jaký song se mu líbí nejvíc a jak stíhá kapelu a soukromý život? Čtěte dál a dozvíte se více! CD si můžete zdarma stáhnout na www.wadda.sk a na jejich facebook stránce máte i texty písniček.

 

Vydali jste nový album s názvem len raz. Proč zrovna tento název?

Áno vydali sme nový album. Názov Len raz asi preto lebo veľa vecí zažijeme v živote len raz a celý album je aj o tom. Či už láska na jednu noc, rozchod s nejakou osobou a podobne. Prišiel nám to vhodný názov ktorý vyjadrí celý album.

Kdo vám složil texty a kdo se nejvíc podílel na tvorbě hudby?

O hudbu sa starám ja s tým, že to v skúšobni dávame spolu s chalanmi do kopy. O texty sa nám postarali Petra Dubajova (songy 1-8) a Veronika Tabákova (9,10).

 Jaký ty vidíš zásadní rozdíl mezi novým albumem len raz a tím starším včera deň sa zrazu zbláznil?

No určite je tento o trocha vyspelejší a myslím že aj ten ďalší bude vyspelejší od tohto. Lebo v podstate každým dňom čo hráme sa učíme a zdokonaľujeme v tom čo robíme. Troška nastala zmena aj v textoch už nie sú až tak silno depresívne.

S jakým jseš více spokojený?

Oba albumy majú niečo do seba. Ja som spokojný s tým, že už sú vonku a môžem začať tvoriť zase nové veci. Lebo pre mňa sú stále tie najnovšie naj lebo vyjadrujú moje súčasne emócie.

Proč dáváte CD hned ke stáhnutí zdarma? Toto jen tak nějaká kapela nedělá. Nemáte strach, že se o to méně prodá?

Lebo si myslíme že by to už mal každý takto robiť. Na CDčkach sa v dnešnej dobe už nezarába. A tak sa to CD dostane aspoň aj k tým ľuďom ktorí by si ho nekúpili. A tí čo si ho chcú kúpiť si ho aj tak kúpia a takto si ho môžu aspoň vyskúšať. Hlavne dúfame že potom dôjdu všetci na koncerty lebo žiadne CD sa nevyrovná živej hudbe.

Song chráň ma má pěkně udělané video. Čí to byl nápad?

Po dokončení albumu som bol moc naspeedovaný a potreboval som niečo robiť. Tak som si požičal fotoaparát nainštaloval adobe premier a after effect a išlo sa na to.

Jaký song z alba se ti líbí nejvíc?

To je ťažká otázka. Ten čo sa mi najviac teraz páči ešte nemá názov ani text. Ale z albumu asi najviac len raz. V poslednej dobe počúvam podobný štyl hudby. Zaradenie tejto piesne na album je takým experimentom, či to dokážu naši fans prijať. Keď nie možno si vytvorím nejaký iný projekt na takúto hudbu. Ale fakt záleží od nálady myslím že oba slaďáčiky sú veľmi silné a dobre počúvateľné, vratim čas rád je pekný song na živo budú super rýchlejšie songy napr. cesta, ty povieš nie apod. V podstate sa mi asi páčia všetky inak by na albume asi neboli.

Plánujete nějaký další videoklip?

Určite áno.

Na jaký song z alba by jsi chtěl videoklip točit?

Končím, len raz, vrátim čas rád budú asi songy na ktoré sa bude niečo točiť.

Co Mopy a soukromý život. Jak to zvládáš dohromady s kapelou?

V poslednej dobe nič iné ako kapelu nestíham. Ale to ma baví takže som spokojný.

No a co Mopy a Vánoce? Už nakupuješ?

Ja to mám ľahké každý rok keďže mám narodeniny 8meho. Počkám si čo dostanem a podľa toho potom môžem nakupovať (smích).

By: Aduš