Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Rozhovor s multičlovekom z Freeframe!

Prinášame Vám rozhovor s Milanom Belejom, režisérom z Freeframe video. Kto to je? Veľmi talentovaný producent, režisér, kameraman – jednoducho multičlovek, čo sa týka robenia klipov pre slovenské kapely. :-)

Ako vzniklo Freeframe video?
Freeframe vznikol už pred pár rokmi, asi v roku 2008, keď som začal chodiť na umeleckú vysokú školu, ktorá mi ale veľa nedala. Názov „Freeframe“ vznikol ale až tento rok. Moja tvorba začínala krátkymi humornými filmami, no momentálne sa venujem predovšetkým hudobnému videu. V budúcnosti by som rád okúsil reklamu a hraný film.

Pre ktoré kapely si mal zatiaľ možnosť robil videoklip?
Najprv to bolo pár hip-hopových klipov. V Rytmusovej súťaži vyhral môj klip tretie miesto z osemdesiatich zúčastnených. Neskôr to boli klipy pre Ben Cristovao, The Comedown, Pigs In The Living Room, Problem a pre kapelu HT.

Reklama

Máš teraz rozrobený nejaký zaujímavý projekt?
Idem robiť videoklip pre kapelu Pigs In The Living Room. Bude to cover verzia piesne od Majka Spirita – Všetky oči na mne a zrejme budem točiť ďalší klip pre HT. Viac však zatiaľ povedať nemôžem. :-)

Naposledy si robil klip pre HT – ako sa na ňom pracovalo?
Na klipe sa pracovalo dobre, bez nejakých vážnejších problémov. Natáčanie trvalo dva dni bez komplikácií a najvtipnejšie bolo nakrúcanie so Sveťom, keď svietilo 40-stupňové slnko a ja som po ňom chcel atletické výkony. :-D

Aký je tvoj najväčší sen? Čo by si chcel dokázať v budúcnosti?
Vypadnúť z tejto prehnitej, ekonomicky upadajúcej krajiny a nakrúcať klipy v zahraničí.

Reklama

Bude mať Freeframe raz aj svoje vlastné tričká s logom?
Nad tým je ešte skoro uvažovať, ale nezavrhujem tento nápad.

Si jediný člen Freeframe alebo máš nejakým „bedňákov“ a podobne? :-D
Keď točím, pracujem sám. Ak však potrebujem svojho „náčinia“ viac, vždy sa nájde nejaký ochotný nosič, prípadne šofér. :-)

Čo by si odkázal svojím fanúšikom a čitateľom tohto hudobného portálu?
Nech počúvajú veľa dobrej hudby a sledujú veľa dobrých klipov (teda mojich). :-D

Reklama


Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: