Rozhovor s účastníkmi Topfestu PLUS!

0
3
views

Pár dní dozadu, konkrétne to bolo 13. 7., vystúpila na Slovensku kapela svetového mena – Guns ´N´ Roses. Tí, ktorí sa nezúčastnili, môžu určite ľutovať. Music-zone pre Vás prináša rozhovor s účastníkmi tejto obrovskej show.

Aké sú tvoje dojmy z vystúpenia Guns ´N´ Roses?
Lucia: “Nad zmiešanými pocitmi (únava, dlhé čakanie) vyhralo nadšenie z kvalitného vystúpenia. Splnil sa mi sen a moje očakávania boli prekonané. Zahrali tak, že nenudili. V pomalých skladbách predviedli svoje inštrumenty hudobníci, v rýchlych sa zas blisol Axl… Výborná show, efekty veľmi pekné, výrazná projekcia dotvárala hudbu.”
Renáta: “Moje dojmy sú veľmi pozitívne. Pre toho, kto pozná Axla, čakanie bolo samozrejmosťou. Dokonca som si myslela, že nás bude napínať dlhšie. Podľa toho čo sa všetko o jeho hlase popísalo som bola prekvapená ako to vynikajúco zvládol na svoj vek a na iné okolnosti… Podľa mňa mraučí stále výborne.” 😀
Veronika: “Samotné vystúpenie bolo fajn, no to čakanie bolo dosť unavujúce…”

Repertoár Guns ´N´ Roses sa skladal zo starých veci alebo prevažovali hlavne nové songy, resp. bolo to vyvážené?
Lucia: “Všetky pesničky z albumu Greatest hits boli asi okrem poslednej.”
Renáta: “Zahrali všetky staré hitovky okrem Yesterday. Nejakých 5 skladieb som nepoznala, takže je možné, že to sú tie novšie. Priznám sa ten posledný album nemám napočúvaný.”

Ktorá predkapela sa ti najviac páčila, resp. zožala celkovo najväčší úspech?
Lucia: “Predkapely ma veľmi nezaujímali. Nesledovala som ich.”
Renáta: “Bohužiaľ na túto otázku odpovedať neviem, pretože som prišla výhradne na Gunsov a žiadnu predkapelu som nevidela, ale z toho čo som počula od ostatných účastnikov je to Arakain s Lucie Bílou.”
Veronika: “Rozhodne Lucie Bílá s Arakainom.”

Máš nejaké výhrady voči technickému zabezpečeniu?
Lucia: “Výhrady nemám.”
Renáta: “Ani nie… Ráno menší chaos na parkovisku.”
Veronika: “Nie, po technickej stránke to bolo super.”

Máš nejakú zaujímavú príhodu z vystúpenia?
Lucia: “Nemám.”
Renáta: “Celé podujatie bolo zaujímavé. Bola možnosť vidieť rôzne typy ľudí, vekové kategórie, zaujímavé outfity(niektoré dosť pobavili :D). Celý koncert bola zaujímavá príhoda, ktorá ostane dlho v pamäti.”
Veronika: “Nemám.”

Čo bolo pre teba najväčšou radosťou a sklamaním celého Topfestu PLUS?
Lucia: “Ani som nevedela, že to má niečo spoločné s Topfestom. 😀 Najväčšie sklamanie bolo meškanie Guns ´N´ Roses.”
Renáta: “Pre mňa bola najväčšia radosť prvé minúty koncertu, keď sa na javisku zjavil Axl a nemohla som uveriť, že ho vidím naživo. Boli to zvláštne pocity… neopísateľné.”
Veronika: “Radosťou bolo samotné vystúpenie a sklamaním to, že skupina tak meškala. Pred vchodom boli kontroly, no pár ľudí tam prepašovalo dosť veľa vecí, ktoré tam nepatrili a iným vyhodili aj mini voňavku.”