Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Rozhovor s Anchar Clothing!

Prinášame vám rozhovor s Anchar Clothing. O čo sa jedná? Je to splnený sen dvoch Tomášov založiť si svoju vlastnú značku oblečenia…

Ako ste sa dostali k výrobe tričiek?
Ešte nemáme veľmi dlhú históriu. Začali sme v máji tohto roka, ale v hlavách sme to už mali veľmi dlho. Už ako malí chalani (vtedy sme sa ešte nepoznali) sme snívali mať vlastnú značku oblečenia. Ja (Tomáš Falkai) som si v detstve kreslil logá a vymýšľal názvy svojich značiek, hehe. :-D Ale obaja sme chceli vlastnú značku, ktorá osloví ľudí a budú s nami spokojní. Prvotne sme nevedeli, ktorým smerom sa pohneme a robilo nám ťažkosti vytvoriť logo ale nakoniec sme sa zhodli, že začneme námorníckym nádychom, preto aj to logo, ktoré máme. A tak vznikol Anchar Clothing.

Ako vznikol váš názov a logo Anchar Clothing?
Prvé sme mali vymyslené logo. Malo označovať niečo z námorníctva resp. morského sveta a preto sme zvolili loď. Loď pre nás predstavuje svojím spôsobom slobodu reprezentujúcu túto značku, hlavne slobodu myslenia, vlastné názory a nezávislosť. S názvom sme mali väčší problém, no jedného dňa som natrafil na jeden článok o jednej ruskej ponorke, ktorá bola označená ako najrýchlejšia jadrová ponorka na svete. Mala označenie Anchar. Padlo mi to do oka a tak sme ho použili. Dúfam, že ruská armáda jednu z nich na nás za to nepošle. :-D

Reklama

Odkiaľ čerpáte inšpiráciu na motívy?
Proste robíme len také veci, ktoré by sme si sami nadšene kúpili a nosili. :-) Snažíme sa ale myslieť vždy na to, aby každý motív niečo vyjadroval, aby v tom bola skrytá nejaká myšlienka, názor alebo postreh.

Zúčastnili ste sa tohtoročného Wlesefestu. Bola to vaša prvá návšteva tohto festivalu?
Na Wlesefeste V. sme oficiálne začali s predajom prvej kolekcie. Ešte sme nemali ani vybraté všetky veci a už pri našom stánku stáli ľudia a chceli si kúpiť triko, z čoho sme boli celkom prekvapení. Na Wlesefeste sa nám strašné páčilo. Boli tam super ľudia, výborné kapelky. Som rád, že chalani, ktorí ho organizujú, to vyšvihli tak hore, lebo sme sa zúčastnili na všetkých Wlesefestoch, od prvého až po tento piaty. Už sa nevieme dočkať toho ďalšieho, ktorý bude dúfam taký dobrý ako bol tento.

Chceli by ste v blízkej budúcnosti napríklad tlačiť tričká s motívmi spriaznených kapiel?
Časom určite áno. Kapelám, s ktorými spolupracujeme resp. budeme spolupracovať chceme pomáhať a podporovať ich vo viacerých veciach – napr. obliekať ich a výroba zaujímavého merch-u pre nich. Máme v pláne vyrábať aj iný sortiment, napr. teraz plánujeme mikiny. Chceli by sme časom robiť aj šiltovky a polokošele, ale to všetko ukáže čas. Zatiaľ je to len vo fáze nápadu.

Reklama

Čo by ste odkázali vaším fanúšikom, fanúšikom dobrej hudby a čitateľom Music-zone?
Podporujte kvalitnú hudbu, nech jej je čím ďalej tým viac a viac. Veď dobrej hudby nie je nikdy veľa. :-)

Motívy a najnovšie infošky nájdete tu: http://www.facebook.com/AncharClothing

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: