Rozhovor s kapelou Wasted Strings!

0
26
views

Wasted Strings je dievčenská rock-grungeová kapela zo Žiliny. V rozhovore pre náš portál uviedli:

Predstavíte sa jednotlivo a niečo o vás?
Lucy – speváčka, vždy usmiata, berie všetko s chladnou hlavou, ale vie sa aj rozčúliť. Najstaršia z členiek, kapelu zbožňuje, miluje spev, na skúšky často dobieha z práce a dokonca študuje psychológiu.
Nika – sólo gitaristka, najmladšia z nás, najtalentovanejšia, prekvapuje svojimi sólami a novými piesňami. Študuje tanec na konzervatóriu, ale popritom jednoznačne zvláda aj kapelu. Nika a Lucy sú sestry.
Mary – bassáčka, srdce našej kapely, zakladateľka kapely, píše úžasné texty. Mary túži po svojim vlastnom kaderníckom salóne, aj keď študuje na obchodnej akadémii, cez víkendy zasadne takisto do lavíc a učí sa ešte aj za kaderníčku.
Alice – naša druhá gitaristka, spieva aj vokály, skúšky a kapelu miluje, gitara v ruke jej veľmi pristane. Prekvapuje takisto svojou chytľavou tvorbou. Alice a Mary sú spolužiačky.
Zuzka – bicistka, s Alice sú kamošky už od detstva, vždy veselá, vysmiata, snaživá. Bicie zbožňuje najviac na svete. Je bláznivá, ale to sme všetky. Patríme k sebe.

Tip:  Mark Tremonti: Do kapely hľadajte tú najlepšiu osobu, nie toho najlepšieho gitaristu

Píšete: “Raz sa stretlo 5 úplne obyčajných dievčat a vzniklo z toho niečo absolútne neobyčajné!” Ako k tomu došlo?
Ako kapela hráme 2 roky, no v takejto zostave, akú máme teraz hráme jeden rok. Mary založila kapelu, avšak vtedy ešte hrala na bicie, Lucy bola gitaristka, Nika ako klaviristka a za speváčku bola bývalá členka kapely, ktorá s nami bola zo začiatku. Volali sme sa Female attack – Babský útok. Potom kapela prešla výraznými zmenami, ktoré boli neskutočne pozitívne. Z Niky sa stala sólová gitaristka, Lucy zaujala pozíciu speváčky a prijali sme doprovodnú gitaristku Alice, ktorá spieva aj vokály. Potom sme vzali bassáčku Zuzku. Nakoniec sa Mary so Zuzkou prehodili, na bicie zasadla Zuzka a Mary sa ujala bassgitary. Premenovali sme sa na Wasted Strings – Premrhané struny, v zmysle, že sme začali dávať najavo svoj talent dosť neskoro. A odvtedy takto šlapeme a ideme vpred. Táto zostava je úplne najlepšia a lepšia nebude. Sme multitalentované. 😀

Aké sú vaše hudobné vzory?
…My Chemical Romance, Guns ´N´ Roses, Nirvana, AC/DC, Offspring, Metallica, Led Zeppelin, Evanescence, Green Day…

Tip:  Veľký úspech Michalovskej kapely LADIES & GENITALS

Ako by ste opísali váš štýl? Aké prvky by ste chceli zaradiť časom do vašej hudby, prípadne aj v otázkach textov?
Snažíme sa našou hudbou zaujať všetky generácie. Naša hudba je jednoduchá a chytľavá a o to nám ide. Preto nehráme len jeden štýl, hráme vlastnú a dobrú hudbu. Zapájame štýly ako grunge, punkrock, rock ´n´ roll. Ľudia nás označujú ako taký (american) new rock.

Kedy sa môžu vaši fanúšikovia tešiť na vaše prvé CD?
Na prvom CD sa pracuje už polroka, ale máte sa na čo tešiť. Trpezlivosť ruže prináša… CD je takmer hotové a plánujeme krst, čiže všetkých pozývame. 🙂

Ako by znelo vaše kapelné heslo?
Everyone, who hate it please back to the f… up ! So who is standing on the stage ? We are female attack! 😀

Máte vytýčený aj nejaký cieľ, ktorý by ste chceli dosiahnuť?
Vypredať pražskú Lucernu a rok nato Wembley! 😀

Čo vy a chalani? Zadané/nezadané? Má mužská časť publika nádej? 😀
Kto by nás nechcel? Také krásne talentované baby predsa! 😀

Tip:  Mark Tremonti: Do kapely hľadajte tú najlepšiu osobu, nie toho najlepšieho gitaristu

Čo by ste odkázali vašim fanúšikom a čitateľom music-zone.eu?
Pri písaní odpovedí pre music-zone sme sedeli v skúšobni a cvičili pred koncertom v Boonker clube v Žiline, ktorý sa podaril nad všetky očakávania. Bol úžasný. Ďakujeme za rozhovor, fanúšikovia, tešte sa na naše CD a príďte nás podporiť na našich koncertoch. We love you!

Skladby na vypočutie a viac info o kapele nájdete TU:
http://www.facebook.com/pages/Wasted-Strings/249706965098486
http://bandzone.cz/wastedstrings