Kapely

Rudimental vydali albumovú novinku Toast To Our Differences

Rudimental patrí k najsympatickejším zoskupeniam na anglickej tanečnej scéne. Zjavili sa v roku 2013, keď vydali debut Home, za ktorý získali radu ocenení vrátane Brit Awards.

Ponúkli na ňom atraktívny stret rôznych hudobných štýlov a kultúr a dali priestor aj neznámym hosťom, z ktorých sú dnes dôležité postavy ostrovnej scény. Skladby Waiting All Night alebo Feel The Love sa stali globálnymi hitmi a dokonale ich pozná aj slovenský poslucháč. Na dvojke We The Generation skupina model zdokonalila a k menej známym hosťom prizvala aj skutočné hviezdy na čele s Edom Sheeranom.

Novinku Toast To Our Differences štvorica uviedla niekoľkými singlami. Z najpodarenejšieho These Days s hosťujúcou speváčkou Jess Glynne a americkým rapperom Macklemorom je v Anglicku najpredávanejšia skladba roku 2018 a štvorici vyniesla dve nominácie na Brit Awards. Rudimental na platni opäť miešajú koktejl z najrôznejších vplyvov od drum’n’bassu a experimentálnej elektroniky k nablišťanému popu a rapu. Medzi hosťami sa tentokrát objavujú napríklad speváčky Anne-Marie a Rita Ora, menej známe Raphaella, Stefflon Don a Ray BLK či páni Maverick Sabre, Tom Walker a Kojey Radical. Naživo tretí album predstavia počas letnej sezóny na festivaloch.

To Top