Rybičky 48 & John Wolfhooker odštartovali spoločné turné! Už 25. februára sa zastavia aj v Bratislave!

0
17
views

Kapely RYBIČKY 48 a JOHN WOLFHOOKER vyrazili na spoločné české turné, avšak zastavia sa počas neho aj na Slovensku – a to konkrétne v bratislavskom Ateliéri Babylon 25. februára. Turné má názov Slibuju, že nebudu pít podľa nového videoklipu Rybičiek, ktorý vyšiel na konci novembra minulého roka. Aj v kapele John Wolfhooker to posledné mesiace vrie novinkami. Čo teda tieto kapely na svojom turné chystajú? To sa dozviete v článku!

RYBIČKY 48 – Túto kapelu snáď netreba predstavovať. Po vypredanom jesennom turné privezú Rybičky do Bratislavy svoje zatiaľ najväčšie turné. Úplne nová je scéna a svetelná show a to všetko pri zachovaní energie, ktorá je pre koncerty R48 tou najdôležitejšou. Prvýkrát zaznie na Slovensku titulná pieseň turné “Slibuju, že nebudu pít” a tiež letný megahit “Léto”. Na vybraných koncertoch sa s kapelou objaví aj vychádzajúca hviezda českého hudobného neba  – pesničkár PEKAŘ so svojím songom “Bůh”, na ktorého produkcii sa podieľali práve chalani z kapely Rybičky 48.

JOHN WOLFHOOKER – je mladá česko-slovenská energická kapela s hudbou, kde sa nekladú žiadne hranice. V roku 2014 vydali svoj debutový album nahrávaný neobvykle v analógovom štúdiu ako za starých čias. Inšpiráciu k tomuto počinu našli vo filme Sound City (Poznámka autora: “Odporúčam pozrieť!”). Poslednou novinkou na začiatku novembra bol videoklip a singel “Euphria”, kde sa akoby ešte raz obhliadli za starou hudbou. Aktuálne sa chalani popri prípravách na turné zavreli do štúdia Babylon pod taktovku Tomáša Raclavského a vyzerá to, že sa schyľuje k novému albumu. Niečo z noviniek možno odzneje aj počas tohto turné. 🙂

LAST OF US – Na koncerte vystúpi aj táto punkrocková/hardcorová kapela z Bratislavy. Počiatky kapely siahajú do roku 2013, kedy to bol len projekt kamarátov a od apríla 2015 funguje na profesionálnej úrovni. Last Of Us odohrali už asi 40 koncertov na Slovensku aj v zahraničí, prevažne so zahraničnými kapelami. V máji 2015 nahrali svoje prvé demo, ktoré si nižšie môžete vypočuť. V januári 2016  sa kapela dostáva do rúk producenta Jasona Livermora zo štúdia Blasting Room Studios, ktorý stojí za nahrávkami kapiel ako Rise Against, Alkaline Trio, Hot Water Music, Good Riddance a mnohými inými. Z tejto spolupráce vyšiel prvý singel odvysielaný v predpremiére v relácii Metro a zaradený do rotácie rádia Rebeca. Premiéra singlu spolu s videoklipom je naplánovaná na začiatok marca 2016. Okrem toho sa v tomto roku môžete tešiť  aj na kopu koncertov, dokonca aj prvé samostatné turné a vidieť ich môžete na festivaloch doma aj v zahraničí.

POZOR SÚŤAŽ!!! Už čoskoro sa môžete tešiť na súťaž o lístky na bratislavský koncert týchto kapiel. Sledujte našu stránku, kde budú uverejnené jednoduché pravidlá.

Informácie o koncerte nájdete na stránke https://www.facebook.com/events/1051817921505543/.

Sledujte tiež oficiálne stránky kapiel RYBIČKY 48, JOHN WOLFHOOKER a LAST OF US

Všetky aktuálne koncerty nájdete na stránke Ateliéru Babylón http://babylonatelier.sk/ alebo facebookovej stránke https://www.facebook.com/babylonatelier.