Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Saténové ruky otvárajú leto novou skladbou a videoklipom

Saténové ruky otvárajú leto novou skladbou a videoklipom

Kapela Saténové ruky vydáva novú pesničku s letným názvom 37 °C. Po paródii na konšpirácie Gravitácia a doposiaľ najtvrdšom songu Monštrum, prichádza štvorica s ďalšou novinkou. Pesnička 37 °C je svieža a hravá ako letné prázdniny, atmosféru podčiarkuje aj nový videoklip.

Jeden sparný slovenský deň

„..a sa usmievať, veď čo ma ešte baví je plávať dokola jak žralok kladivohlavý. V morskom akváriu vo Viedni, 37 stupňov v tieni, rátam tupé dni,” spieva v refréne Marek Kasko Babušiak. Na precízne texty sme u chalanov už zvyknutí a inak to nie je ani v tomto prípade. Hoci občas pôsobí ako náhodný prúd bizarných myšlienok, drží pokope a nájdeme v ňom množstvo vtipných momentov. Inštrumentálna verzia 37 °C bola pripravená už minulé leto, text vznikol začiatkom októbra 2018. „Chcel som v nej zachytiť takú tú dusnú atmosféru dní, keď je na Slovensku v lete štátny sviatok, je strašne horúco a skoro všetci sú v Rakúsku, lebo doma sú zatvorené obchody. Je to o pozeraní na veterné mlyny v Kittsee, ale predovšetkým je to o rodičoch, o otcoch, mamách a ich deťoch. O tom, čo denne robia aj nerobia a ako chcú byť všetci šťastní a ľúbiť sa vo svojich svetíkoch, ale aj o tom, že šťastie je vrtkavé. Záver songu tvorí akýsi daily digest, výcuc zo správ z takéhoto letného dňa dadaisticky pospájaný do výslednej koláže,” opisuje Kasko.

Pesničku nahrali na chate v Lome nad Rimavicou, kde vznikla aj Gravitácia a Monštrum. Bola hotová pomerne rýchlo, nahrávalo sa to na jedenkrát a vokály a perkusie sa dokončili u Erika Horáka v Lososound štúdiu v Bratislave, ktorý sa postaral o mix.

V tomto roku už tretí videoklip

Klip režírovala mladá režisérka Soňa Maletz v spolupráci s talianskym grafikom a ilustrátorom Sergiom Carusom. Soňa je režisérky podpísaná pod dokumentom o Mariánovi Vargovi a podieľala sa aj na farebných videoklipoch pre kapelu Queer Jane. „So Soňou som sa zoznámil cez Vlada Nosáľa. Keď sme mali hotovú pesničku, poslal som jej ju, či by k nej nechcela urobiť tzv. lyrics video,” hovorí Kasko.

V spracovaní videa mala voľnú ruku a veľmi dobre vystihla atmosféru letných radovánok. Klip bol hotový za týždeň a použila v ňom rôzne retro zábery z letnej dovolenky, kúpaliska či vodného lyžovania. Zábery vhodne dopĺňajú výrazné farebné animácie od Sergia Carusa, ktorý paradoxne po slovensky nerozumie ani slovo. Počas 3-minútového klipu beží cez obrazovku aj celý text pesničky namaľovaný čiernymi vodovými farbami. Výsledok si môžete pozrieť tu:

Ak pôjde všetko podľa plánov, 37 °C nájdu fanúšikovia na novom, v poradí treťom, albume, na ktorom chce kapela pracovať v lete na chate v Lome nad Rimavicou. Už teraz je jasné, že bude veľmi pestrý. Gravitácia, Monštrum aj spomínaná novinka sú akoby z troch rôznych svetov a len podčiarkujú všestrannosť kapely. Najbližšie si Saténové ruky budú môcť fanúšikovia vypočuť počas festivalu Žákovic Open 2. – 3. augusta v Trenčianskych Bohuslaviciach.

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Správy

Najväčšia hudobná udalosť roka! V Bratislave vystúpi spevák kultovej skupiny Rammstein! Charizmatický a neprehliadnuteľný Till Lindemann to roztočí 20. januára 2022 v Incheba Expo Aréne. V rámci...

Kapely

Šieste radový album kutnohorských hard-popových Vesper je na svete a nesie lakonicky názov VI. Kapela ho pripravovala viac ako rok a producentskú taktovku vzal...

Správy

Tri roky po poslednom titule vydanom spoločne so skupinou Romanika vydáva Ildikó Kali štúdiový album. Nesie názov Zlatá panna a mal by vyjsť 22.11. 21...

Reklama