Hľadáte niečo konkrétne?

Scooter sa vracia na Slovensko!
Scooter sa vracia na Slovensko!

Koncerty

Scooter sa vracia na Slovensko!

Scooter oslávil 25 rokov na scéne turné s veľkolepou svetelnou a pyrotechnickou show. Jednou zo zastávok bola na jar aj vypredaná Bratislava. Poriadnu párty si ale zaslúži aj východ Slovenska, a tak to trojica umelcov rozbalí opäť naplno a svojich fanúšikov rozhýbe tými najslávnejšími hitmi ako Fire, Hyper Hyper, How Much Is the Fish?, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Maria (I Like It Loud), alebo Move your Ass!

Koncert prebehne v košickej Steel Aréne v sobotu 9. novembra 2019 o 20.00 hod.

Od vydania albumu ACE Scooter nezaháľal. Minulý rok vyšiel dvojalbum Scooter Forever a pred Vianocami prekvapila originálnou úpravou scootrovských hitoviek na albume 100% Scooter Piano Only jedna z najzaujímavejších nemeckých klasických pianistiek mladej generácie – Olga Scheps.

Reklama

24 hitov v TOP10, 30 miliónov predaných nosičov, 90 zlatých a platinových albumov za predaj, tisíce koncertov po celom svete, desaťtisíce fanúšikov, neustála energia i prepracovaná show s využitím najmodernejšej techniky, v neposlednom rade tiež humor a nadhľad a schopnosť sebairónie. Tým všetkým baví Scooter celý svet už štvrťstoročie.

Scooter vznikol na základoch synthpopovej kapely Celebrate the Nun, v ktorej sa v roku 1986 v Hannoveri zišli H.P. Baxxter (vlastným menom Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan. V roku 1989 sa stretávajú v Hamburgu s manažérom Jensom Thelom, s ktorým najskôr vytvorili remixovú skupinu Loop a potom v roku 1993 vzniká Scooter. Dobre produkovaný a po všetkých stránkach dotiahnutý projekt mixuje prvky happy hardcore a hard trance, a stavia na prepracovanej pódiovej show s radom svetelných a pyrotechnických efektov, a samozrejme na charizme a prejave frontmana H. P. Baxxtera. Typickým sa pre staršie nahrávky Scooteru tiež stalo používanie zmutovaného frekvenčne skresleného hlasu.

Prvým veľkým hitom bol track Hyper Hyper, nasledovali Move Your Ass!, Friends alebo Endless Summer. V roku 1998 vznikol možno najväčší hit kapely, How Much Is the Fish?, ktorý sa v Nemecku vyšplhal na 3. pozíciu a dosiahol predaj 250 000 nosičov. Po roku 2000 bodujú skladby ako Nessaja, Ramp! (The Logical Song), Maria (I Like It Loud) alebo The Question Is What Is the Question?

Reklama

V súčasnej zostave kapely pôsobí s H.P. Baxxterom aj jeho dlhoročný spoluhráč, klávesista Michael Simon a mladý hamburgský muzikant, DJ a producent Etnik.

Predpredaj vstupeniek v sieti www.ticketlive.sk. Viac informácií na info@ticketlive.sk a www.scooter2019.eu.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Americká NU metalová skupina SLIPKNOT bola z dôvodu pandémie koronavírusu, nútená zrušiť minuloročné európske turné, vrátane slovenského koncertu, ktorým chcela okrem úspechu posledného albumu osláviť...

Správy

Ak sa považujete za skutočného milovníka kapely Metallica a rocku všeobecne, potom by ste TOTO určite mali vidieť! Nebývalý projekt, v ktorom profesionálna rocková...

Koncerty

Začiatkom septembra sa na dvoch pódiách predstavia spolu dve legendy československej hudby. Rocková legenda Olympic a country legenda Ivan Mládek prichádzajú do Zvolenskej Slatiny a do...

Kapely

Multiinštrumentálny interpret, spevák a skladateľ Martin Bilička vystupujúci pod projektom Dobre Už Bolo predstavuje svoj najdynamickejší singel Samotár. Novinke vdýchol aj vizuál umocňujúci text skladby,...