Seattle postaví Chrisovi Cornellovi sochu

0
88
views

Tri mesiace po jeho šokujúcej smrti sa jeho rodné mesto Seattle rozhodlo uctiť jeho pamiatku postavením sochy. Celé to nedávno potvrdila vdova po Chrisovi, Vicky.

Sochu postaví Wayne Toth, a aj keď vám jeho meno možno nič nehovorí, je to ten istý človek čo v roku 2004 postavil sochu aj Johnny Ramoneovi zo skupiny Ramones. Táto socha stojí na Hollywood Forever Cemetery v Los Angeles, čo je miesto odpočinku známeho gitaristu a tak isto aj Chrisa.

„Toth mi už ukázal návrh a mne aj deťom sa páči,“ povedala Vicky. „Narodil sa tu. Chceme ho preto priniesť domov a uctiť si ho, s vami všetkými a vašou láskou k nemu.“

Kde presne bude Chrisova socha stáť ešte jasné nie je, no Vicky a jej právnik Mark Johnson práve pracujú s vedením mesta, snažiac sa nájsť to najvhodnejšie miesto.

Vicky sa tak isto nechala počuť, že daruje 100 000 dolárov na Chris Cornell Music Therapy Program, čo je nezisková organizácia na pomoc týraným deťom. „Chris sa vždy zaujímal o ochranu detí, ktoré trpia fyzickým alebo psychickým útlakom,“ hovorí Vicky. „Vždy veril tomu, že hudba dokáže vyliečiť aj tie najhlbšie rany. Sľúbil, že pomôže tým najzraniteľnejším deťom. Nie je lepší spôsob ako dodržať jeho sľub, než vytvorením programu, ktorý pomôže deťom uzdraviť sa.“