Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Séria „konzertov“ v Malom Berlíne pokračuje aj v roku 2020

Do konceptuálnej série progresívnych koncertov kultúrne centrum Malý Berlín zaraďuje interpretov, ktorí hľadajú nové podoby a vyjadrenia populárnej hudby bez žánrových obmedzení. V sobotu 8. februára séria pokračuje programom zostaveným z trojice účinkujúcich: rakúskej skupiny MOLLY, producenta pod menom Fjordwalker (pôvodom z Ruska) a trojice slovenských elektronických producentov Anacle.

Koncert predstaví post-rock z rakúskych Álp

Rakúske duo MOLLY vydalo v júni 2019 očakávaný debutový album All That Ever Could Have Been. Lars Andersson a Phillip Dornaue z Innsbrucku sa v začiatkoch inšpirovali shoegazeom. Na albume odhaľujú úchvatnú širšiu perspektívu. Otvára ho epická 15-minútová post-rocková Coming of Age a nájdete na ňom aj prvky ambientu, dream popu a prog rocku s odkazmi na skvelých hudobníkov, medzi nimi aj na Sigur Rós a M83. 

Reklama

V novom roku vyrážajú na svoje prvé európske turné s tromi zastávkami vo východnej Európe – v Brne, Wroclawi a Trnave. Pokračovať budú v Berlíne, Amsterdame, Londýne, Paríži, Ríme a v ďalších západných metropolách.

Večer doplní elektronika spájajúca Východ so Západom

Hudobnú produkciu celého večera vystihujú nezvyčajné žánrové spojenia. Digitálny nomád z ruského Jekaterinburgu Alex Polianin uvedie svoj súzvuk downtempa, trip-hopu, synthwave a ambientu. Pod menom Fjordwalker strávil päť rokov umeleckého života od Reykjaviku po Vladivostok a vstrebal tisíce príbehov, ktoré vyjadruje v hudbe.

Reklama

Napokon, rozmach slovenskej elektronickej scény dosvedčí Anacle, zoskupenie troch DJov a producentov. Perial, FNX a Michal Basár pôsobia na Slovensku, v Rakúsku a Holandsku. Ich debutový album The Pornacle Prophecy (Mai Lei Bel), vydaný v septembri 2019, prináša kombináciu hypnotického a mystického analógového techna.

Koncert sa v sobotu 8. februára začína o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4, Trnava). Lístky sú dostupné v predpredaji na stránke centra (https://www.malyberlin.sk/eventy/konzert-molly-aut-fjordwalker-rus-anacle-svk/) za predpredajových 5 eur. Na mieste sa budú predávať od 19.30 za 7 eur.

Podujatia kultúrneho centra podporili z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj v rámci projektu Malý Berlín 2020. Mediálnymi partnermi sú Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, My Trnavské noviny, Trnavské rádio a Trnavsko.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Bratislavská kapela INEKAFE 31.5.2021 zverejnila novú skladbu s názvom Všetky skladby sveta. Text a hudbu napísal frontman Vratko Rohoň. Nová skladba prichádza rok po...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...