Koncerty

Séria „konzertov“ v Malom Berlíne pokračuje aj v roku 2020

Do konceptuálnej série progresívnych koncertov kultúrne centrum Malý Berlín zaraďuje interpretov, ktorí hľadajú nové podoby a vyjadrenia populárnej hudby bez žánrových obmedzení. V sobotu 8. februára séria pokračuje programom zostaveným z trojice účinkujúcich: rakúskej skupiny MOLLY, producenta pod menom Fjordwalker (pôvodom z Ruska) a trojice slovenských elektronických producentov Anacle.

Koncert predstaví post-rock z rakúskych Álp

Rakúske duo MOLLY vydalo v júni 2019 očakávaný debutový album All That Ever Could Have Been. Lars Andersson a Phillip Dornaue z Innsbrucku sa v začiatkoch inšpirovali shoegazeom. Na albume odhaľujú úchvatnú širšiu perspektívu. Otvára ho epická 15-minútová post-rocková Coming of Age a nájdete na ňom aj prvky ambientu, dream popu a prog rocku s odkazmi na skvelých hudobníkov, medzi nimi aj na Sigur Rós a M83. 

V novom roku vyrážajú na svoje prvé európske turné s tromi zastávkami vo východnej Európe – v Brne, Wroclawi a Trnave. Pokračovať budú v Berlíne, Amsterdame, Londýne, Paríži, Ríme a v ďalších západných metropolách.

Večer doplní elektronika spájajúca Východ so Západom

Hudobnú produkciu celého večera vystihujú nezvyčajné žánrové spojenia. Digitálny nomád z ruského Jekaterinburgu Alex Polianin uvedie svoj súzvuk downtempa, trip-hopu, synthwave a ambientu. Pod menom Fjordwalker strávil päť rokov umeleckého života od Reykjaviku po Vladivostok a vstrebal tisíce príbehov, ktoré vyjadruje v hudbe.

Napokon, rozmach slovenskej elektronickej scény dosvedčí Anacle, zoskupenie troch DJov a producentov. Perial, FNX a Michal Basár pôsobia na Slovensku, v Rakúsku a Holandsku. Ich debutový album The Pornacle Prophecy (Mai Lei Bel), vydaný v septembri 2019, prináša kombináciu hypnotického a mystického analógového techna.

Koncert sa v sobotu 8. februára začína o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4, Trnava). Lístky sú dostupné v predpredaji na stránke centra (https://www.malyberlin.sk/eventy/konzert-molly-aut-fjordwalker-rus-anacle-svk/) za predpredajových 5 eur. Na mieste sa budú predávať od 19.30 za 7 eur.

Podujatia kultúrneho centra podporili z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj v rámci projektu Malý Berlín 2020. Mediálnymi partnermi sú Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava, My Trnavské noviny, Trnavské rádio a Trnavsko.

To Top